Jestem jak wielu innych, a może nie :). Uwielbiam X Muzę i od kiedy pamiętam oglądałem mnóstwo filmów. Bardzo lubię oglądać filmy na motywach książek, a później je konfrontować z wersją pisaną. Niestety muszę przyznać, że nie wiele jest dobrych adaptacji. Mam nadzieję, że przyczynię się do rozwoju tej bazy i będę służył wiedzą i rewolucyjnym zacięciem ;)

Rosyjskie kino nieme w Łodzi 0

W ramach V Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi 3 września rozpoczął się przegląd rosyjskich filmów niemych zatytułowany Czy prawda czasu, czy prawda ekranu

Projekcje odbywają się odziennie o godzinie 18 w kinie Silver Screen przy Al. Piłsudkiego 5. Prezentowane są obrazy z lat 1924 – 1934. W programie tego mini przeglądu znalazły się produkcje o różnorodnej tematyce twórców należących do tzw. szkoły rosyjskiej czy później szkoły radzieckiej.

Plakat Festiwalu / 4kultury.plPlakat Festiwalu / 4kultury.pl

Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie 7 filmów. Będą to: Szczęście (1934) Aleksandra Miedwiedkina, Strajk (1924) Siergieja Eisensteina, Miłość we troje (1927) Abrama Rooma, Koniec Sankt-Petersburga (1927) Wsiewołoda Pudowkina, Niezwykłe przygody Mr. Westa w kraju bolszewików (1924) Lwa Kuleszowa, dokument Człowiek z kamerą (1929) Dzigi Wiertowa i Czerwone diablęta (1923) Iwana Perestiana.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że wszystkie projekcje okrasza muzyką na żywo taper – Aleksandra Kędra.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

leprechan

polecam przygody mr westa. znakomita komedia ! usmialem sie, a jeszcze jak dochodzila swietna muzyka na zywo to perfect!

Proszę czekać…