Filmy zdrada, walka, relacja ojciec-syn, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, walka, relacja ojciec-syn, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.


Ned Kelly

7,1
Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki.

Diuna

6,4
Film opowiada o dwóch wielkich rodach, uwikłanych w okrutną wendettę. Władca Diuny, książę Leto Atryda, stawia czoła wyzwaniu rzuconemu przez jego największego wroga, przebiegłego barona Harkonnena. Dzięki podstępnej zdradzie, baron Harkonnen dokonuje najazdu na Arrakis, w wyniku którego książę Leto ginie, natomiast jego syn Paul i konkubina Jessika zostają porzuceni na pustyni.
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.

Spartakus

7,6
Spartakus był trackim niewolnikiem i gladiatorem, który przewodził powstaniu niewolników w Rzymie. Film od początku do końca opisuje to wydarzenie. Inne wątki pokazują związek Spartakusa z Varinią, która również była niewolnicą, walkę o wolność i równość dla niewolników, oraz rozterki związane z odpowiedzialnością za życie tysięcy ludzi.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…