Kryminał 1969

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 117 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwaj legendarni bandyci po dokonaniu napadu na pociąg są ścigani przez zajadłego strażnika prawa, Leforce'a. Zabierają kochaną przez obu dziewczynę i po krótkim postoju na wschodnim wybrzeżu przenoszą się do Ameryki Południowej. Tam kontynuują swą pisaną rewolwerem karierę...
Opowieść kapitana milicji, Siwego, który będąc już na zasłużonej emeryturze, wspomina reporterowi, który odwiedził go w sanatorium, przebieg swojej ostatniej, zawiłej sprawy. Wzmianka prasowa o zagadkowej śmierci dziewczyny z półświatka o pseudonimie „Księżniczka”, przypomniała kapitanowi proces, w którym występowała jako świadek. Tamta sprawa i jej wynik zawsze budził jego wątpliwości, dlatego Siwy rozpoczyna prywatne śledztwo…
Swobodny jeździec to film drogi z 1969 r., określany często mianem kultowego. Wyreżyserowany przez Dennisa Hoppera, ukazujący między innymi styl życia obyczajowych kontestatorów końca lat 60, XX wieku: Beat Generation, hippisów oraz rockersów. Tematem filmu jest poszukiwanie wolności i indywidualizmu dwóch wyalienowanych młodych idealistów, którzy na motocyklach przemierzają południowe stany Ameryki.


Basen

7,0
Jean-Paul (Alain Delon) i Marianne (Romy Schneider) spędzają szczęśliwe wakacje w luksusowej willi w Saint-Tropez, którą wynajeli im przyjaciele. Nie mają innego problemu niż zaspokajać swoje pasje. Marianne zaprasza Harry'ego (Maurice Ronet) i jego córkę Penelope (Jane Birkin), by do nich dołączyli. Od tego momentu atmosfera w domu zmienia się. Pod pozornym porozumieniem rodzi się kryzys. Penelope gra obojętną, tym bardziej, że wkrótce rozumie zainteresowanie, jakie wzbudza u Jean-Paula i obawa, że ​​prowokuje to Marianne. Obaj mężczyźni dzielą pasję do szybkich samochodów. W przyjaznej atmosferze występuje między nimi agresywna rywalizacja. Harry był kiedyś kochankiem Marianne, a jeśli z nią zerwał, to pozwala Jean-Paulowi myśleć, że łatwo może ją odzyskać. Jeśli chodzi o Marianne, uważa Penelope za potencjalną rywalkę; i aby udowodnić sobie, że jest najlepszą ukochaną, rzuca dziewczynę w ramiona kochanka. Penelope zostaje kochanką Jean-Paula ...
Po ukończeniu studiów matematycznych, Stefan Brückner (Klaus Grünberg) udaje się autostopem z Lubeki do Paryża, aby zobaczyć świat bez pieniędzy. Zaprzyjaźnia się z Charliem (Michel Chanderli) i razem idą na imprezę. Stefan spotyka na przyjęciu wspaniałą Amerykankę Estelle Miller (Mimsy Farmer). Charlie radzi mu, aby trzymał się od niej z daleka. Jednak Stefan zakochuje się w Estelle i podąża za nią na Ibizę. Stefan znalazł hotel, w którym przebywa Estelle, i prosi ją, aby opuściła to miejsce i pozostała z nim w odosobnionym domu nad morzem. Przed opuszczeniem hotelu Estelle kradnie pieniądze Wolfa (Heinz Engelmann), z którym mieszkała. Wkrótce Stefan dowiaduje się, że Estelle ukradła również 200 dawek heroiny i postanawia spróbować z nią podróży do piekła.
Podczas pobytu w więzieniu Egon Olsen (Ove Sprogøe) bierze udział w programie resocjalizacyjnym prowadzonym przez uroczą pannę Bodil (Ghita Nørby). Przekonany, że życie przestępcy nie popłaca wraz ze swymi kompanami postanawia zacząć uczciwie zarabiać. Początkowo sortują piłeczki w fabryce, aż w końcu otrzymują posadę strażników w banku. Pech chciał, że bank obrabowano, a jedynymi podejrzanymi stała się szajka Olsena. Nie mając innego wyboru, gang postanawia odzyskać skarb i złapać prawdziwych złodziei. Niestety na drodze stanie im wiele zaskakujących przeszkód.
Major Kalaš wszczyna śledztwo w sprawie zagadkowej śmierci cygańskiego chłopca, znalezionego u stóp skalnego urwiska. Pierwsze spostrzeżenia sugerują, iż został on zepchnięty ze skały. Opinia publiczna piętnuje jako winowajcę ojca chłopca, który bił dziecko i straszył je, ale w miarę postępów śledztwa przybywa podejrzanych spośród mieszkańców miasteczka.
Po incydencie w szkole prowincjonalny nauczyciel zostaje skierowany do praskiego domu poprawczego, gdzie ma pracować jako wychowawca. Na miejscu dowiaduje się, że jego poprzedniczka zginęła w tajemniczych okolicznościach. Jest pełen obaw co do tej pracy, bo wśród wychowanków panują bezwzględne zasady i wszyscy solidarnie trzymają język za zębami. Młody nauczyciel próbuje nawiązać relacje z podopiecznymi jednak każda próba obraca się przeciwko niemu, a miejsce pracy staje się tytułową pułapką.
Film o obsesyjnym krępowaniu i tatuowaniu. Obraz przedstawia domy publiczne i ich szefów, tatuaże, bicze, noże, narkotyki, sceny tortur i przemocy. Głównym tematem filmu jest przekształcanie skór młodych dziewczyn w dzieła sztuki, przedstawiające motywy abstrakcyjne i figuratywne takie jak śmierć, narodziny, przemoc i tym podobne. A wszystko opowiedziane jest w bajkowy, starodawny sposób.
Czasy II wojny światowej, tereny okupowanej Polski. Grupa hitlerowców – używając do pomocy okolicznych więźniów z obozu – ukrywa zrabowane kosztowności w półce skalnej. Po latach na miejsce przybywa doktor Olszak z zamiarem odnalezienia skarbu. Jednak mieszkańcy okolicznej wioski nie wierzą mu, zwłaszcza że jest on ostatnim więźniem, który przeżył masakrę dokonaną przez Niemców.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…