Święty

6,5
Simon Temple jest królem przestępczego świata. Posługując się dziesiątkami przebrań, jak i najnowszymi osiągnięciami techniki, tym razem musi wykraść ważną formułę.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Phillip Noyce
Stephanie Zessos
(współreżyser)
Keith Young
(asystent)
Liz Legum
(asystent)
Mark Egerton
(asystent: Wielka Brytania / reżyser drugiej ekipy: Rosja)
Mark Layton
(asystent) (Wielka Brytania)
Christopher Newman
(asystent) (Rosja)
9,0
Alexander Zelenkov
(asystent) (Rosja)
Bernard Bellew
(asystent) (Rosja)
Mike Benson
(reżyser drugiej ekipy) (Wielka Brytania)
Robert Grasmere
(reżyser drugiej ekipy) (Wielka Brytania)
Natela Abuladze
(asystent) (druga ekipa)
Simon Emanuel
(asystent) (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Yuri Kryuchkov
(asystent) (druga ekipa) (Rosja)
Gareth Tandy
(asystent) (druga ekipa) (Rosja)
Trevor Kaye
(asystent) (druga ekipa) (Rosja)
Anders Banke
(asystent) (Rosja) (niewymieniony w czołówce)
Scenariusz Ocena
Wesley Strick
Jonathan Hensleigh
(również) (historia)
Leslie Charteris
(postacie)
Libbie Barr
(nadzorca ciągłości scenariusza)
Annie Simpson
(nadzorca ciągłości scenariusza)
Lisa Vick
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Producenci Ocena
David Brown
producent
Robert Evans
producent
8,0
William J. MacDonald
producent
Mace Neufeld
producent
6,0
Doris Wood
producent (David Brown) (asystent)
Michael Binns
producent (Robert Evans) (asystent)
Sherri Hopeman
producent (Robert Evans) (asystent)
Kathy Day
producent (Mace Neufeld) (asystent)
Rory Lerman
producent (Mace Neufeld) (asystent) (Wielka Brytania)
Martin Hobbs
producent (efekty cyfrowe)
Robert S. Baker
producent wykonawczy
Paul Hitchcock
producent wykonawczy
Lidia Lukes
producent wykonawczy (Paul Hitchcock) (asystent)
Lis Kern
współproducent
Graham Walker
nadzorca produkcji (muzyka)
Steve Harding
kierownik produkcji
Michael Polaire
kierownik produkcji (dodatkowy)
Branko Lustig
kierownik produkcji (dodatkowy)
9,0
Tania Goding
kierownik produkcji (asystent)
Ian Sutherland
kierownik produkcji (asystent)
Sergei Gurevich
kierownik produkcji (Rosja)
Lidia Lukes
kierownik produkcji (Rosja)
Aleksandr Nakhimson
kierownik produkcji (Rosja)
Kieron Phipps
kierownik produkcji (Rosja)
Leonid Vereshchagin
kierownik produkcji (Rosja)
Alexander Delvig
kierownik produkcji (asystent) (Rosja)
Aleksey Karpushin
kierownik produkcji (asystent) (Rosja)
Kirill Minkovetsky
kierownik produkcji (asystent) (Rosja)
Eugeni Sokolov
kierownik produkcji (asystent) (Rosja)
Aleksandr Yakovlev
kierownik produkcji (asystent) (Rosja)
Roman Borodaev
kierownik produkcji (asystent) (druga ekipa) (Rosja)
Mark Davies
kierownik produkcji (asystent) (Phillip Noyce)
Jonathan Goldman
kierownik produkcji (asystent) (Phillip Noyce)
Margaret Adams
koordynator produkcji
Hazel Waite
koordynator produkcji (asystent)
Ellen Pinchuk
koordynator produkcji (Rosja)
Vladimir Zheleznikov
koordynator produkcji (Rosja)
Marianne Jenkins
koordynator produkcji (asystent) (Rosja)
Liz Schrek
koordynator produkcji (muzyka)
Michele R. Boissiere
koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce)
Alex Morissen
producent (Robert Evans) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Vera Obolonkina
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Dmitriy Stroyev
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Randy Tat
koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce)
Aktorzy Ocena
Val Kilmer
Simon Templar
7,4
Elisabeth Shue
Dr Emma Russell
7,3
Rade Šerbedžija
Ivan Tretiak
Valeriy Nikolaev
Ilya Tretiak
Henry Goodman
Dr Lev Botvin
Alun Armstrong
Teal, inspektor
6,0
Michael Byrne
Vereshagin, asystent Tretiaka
Evgeniy Lazarev
Prezydent Karpov
Irina Apeksimova
Frankie
Lev Prygunov
Gen. Sklarov
Charlotte Cornwell
Rabineau, inspektor
Emily Mortimer
Kobieta w samolocie
6,9
Lucija Šerbedžija
Rosyjska prostytutka
Velibor Topić
Skinhead
Tommy Flanagan
Człowiek z blizną
7,4
Egor Pazenko
Człowiek z zadrapaną twarzą
Adam Smith
Młody Simon Templar
Pat Laffan
Katolicki ksiądz
6,0
Verity-Jane Dearsley
Agnes
Michael Marquez
Chłopiec w sierocińcu
Lorelei King
Reporterka telewizyjna
7,0
Alla A. Kazanskaya
Stara Rosjanka
Ronnie Letham
Stary Rosjanin
Tusse Silberg
Matka prostytutki
Peter Guinness
Kurator Frankie
7,0
Stefan Gryff
Asystent prezydenta
Malcolm Tierney
Rosyjski lekarz
Stephen Tiller
Rosyjski policjant
Christopher Rozycki
Rosyjski komisarz policji
Etela Pardo
Żona prezydenta Karpova
Nikolai Veselov
Pieszy na Placu Czerwonym
David Schneider
Komik w Rat Club
Oxana Popkova
Dziewczyna Ilyii
Agnieszka Liggett
Imprezowiczka w Rat Club
Lidija Zovkic
Śliczna dziewczyna w Rat Club
Alexander Tiutin
Rosyjski pułkownik
Vadim Stepashkin
Rosyjski żołnierz
Ravil Isyanov
Strażnik Tretiaka
Aleksandr Kadanyov
Strażnik Tretiaka
Petar Vidovic
Budowniczy Tretiaka
Susan Porrett
Zakonnica z sierocińca
Cliff Parisi
Kelner w pubie
Richard Cubison
Celnik
Tony Armatrading
Celnik
Benjamin Whitrow
Przewodniczący w Oxfordzie
Julian Rhind-Tutt
Młody student
Kate Isitt
Studentka
Barbara Jefford
Kobieta w akademiku
Sean O'Kane
Biegnący student
Lucy Akhurst
Policjantka
Nigel Clauzel
Strażnik piechoty morskiej
Eric Loren
Urzędnik w ambasadzie
William Hope
Urzędnik w Departamencie Stanu
Michael Cochrane
Pośrednik zimnej fuzji
Ginny Holder
Jamajska video-dziewczyna
Akiko
Japońska video-dziewczyna
Melissa Knatchbull
Brytyjska video-dziewczyna
Caroline Lee-Johnson
Recepcjonistka w prywatnym hotelu
Roger Moore
Głos w samochodowym radio (głos)
8,2
Pentti Halonen
Pracownik rosyjskiego Departamentu Skarbu (niewymieniony w czołówce)
Yana Yanezic
Narkomanka (niewymieniony w czołówce)
Zdjęcia Ocena
Phil Meheux
(kierownik zdjęć)
Alex Thomson
(dodatkowe zdjęcia)
8,0
Bob Freeman
(pomoc techniczna)
Tony Spratling
(kierownik zdjęć) (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Mike Benson
(kierownik zdjęć) (druga ekipa) (Rosja)
Richard Davies
(pomoc techniczna) (druga ekipa) (Rosja)
Ray Hall
(pomoc techniczna) (druga ekipa) (Rosja)
Viktor Lonek
(pomoc techniczna) (druga ekipa) (Rosja)
Adam Dale
(dyrektor ds. fotografii lotniczej) (niewymieniony w czołówce)
7,0
Kompozytorzy Ocena
Graeme Revell
Andy Brown
(koordynator muzyczny)
Kostiumy Ocena
Marlene Stewart
Ann Taylor
(asystent)
Ralph Wheeler-Holes
(asystent)
Brenda Donoho
(Val Kilmer)
Natalya Ivanova
(Rosja)
Steven Kirkby
(nadzorca garderoby)
Christopher Lawrence
(nadzorca garderoby)
Charlotte Couchman
(garderoba) (asystent)
Marcus Love-McGuirk
(garderoba) (asystent)
Ros Ward
(garderoba) (asystent)
Colin Wilson
(garderoba) (druga ekipa) (Rosja)
Lisa Lovaas
(nadzorca kostiumów) (niewymieniony w czołówce)
Montaż Ocena
Terry Rawlings
7,0
Susan French
(asystent)
Tim Grover
(asystent)
Marianne Jenkins
(asystent)
Paul Swinburne
(asystent)
Kim Norris
(montażysta negatywu)
Mike Stainer
(laborant-opisywacz)
Steve Maguire
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
Muzyka Ocena
John Bell
aranżer
Nick Ingman
aranżer
Graeme Revell
aranżer
David Snell
dyrygent
Allan Wilson
dyrygent
Richard Bissill
wykonawca muzyki (waltornia)
Nicholas Bucknall
wykonawca muzyki (klarnet)
Steve Mair
wykonawca muzyki (kontrabas)
Mark Berrow
wykonawca muzyki (skrzypce) (niewymieniony w czołówce)
Allen Walley
wykonawca muzyki (kontrabas) (niewymieniony w czołówce)
Charakteryzacja Ocena
Paul Engelen
nadzorca charakteryzacji
Desne J. Holland
charakteryzator osobisty: Elisabeth Shue
Meg Speirs
charakteryzator
Debbie Gower
charakteryzator (druga ekipa) (Rosja)
Eithne Fennel
nadzorca stylizacji
Vera Mitchell
projektant fryzur: Val Kilmer
Desne J. Holland
fryzjer osobisty: Elisabeth Shue
Betty Glasow
fryzjer
Elizabeth Yianni-Georgiou
fryzjer (druga ekipa) (Rosja)
Vera Mitchell
perukarz: Val Kilmer
Scenografia Ocena
Joseph C. Nemec III
scenograf
9,0
Alan Cassie
dyrektor artystyczny nadzorujący
Leslie Tomkins
dyrektor artystyczny nadzorujący
7,0
Tony Reading
dyrektor artystyczny nadzorujący (Rosja)
Nick Palmer
dyrektor artystyczny
Lucy Richardson
dyrektor artystyczny
Sarah Hauldren
dyrektor artystyczny (asystent)
Vladimir Murzin
dyrektor artystyczny (Rosja)
Lubo Hristov
dyrektor artystyczny (efekty cyfrowe)
Peter Young
dekorator wnętrz
Rosalind Shingleton
dekorator wnętrz (Rosja)
William Roy Evans
główny architekt (asystent)
Vic Simpson
koordynator konstrukcji
Charles Ixer
główny rekwizytor
Charles Torbett
główny rekwizytor
Nadezhda Kotmina
główny rekwizytor (Rosja)
Clive Wilson
główny rekwizytor (druga ekipa) (Wielka Brytania)
John Lanzer
rekwizytor
Jason Torbett
rekwizytor
Bradley Torbett
rekwizytor (rezerwowy)
Yelena Shkatova
rekwizytor (Rosja)
Roman Vasiliev
rekwizytor (Rosja)
David J. Negron Jr.
scenopis obrazkowy
Daren Dochterman
ilustrator
Steve Mitchell
malarz
Paul Stentiford
zbrojmistrz
Jon Baker
zbrojmistrz
Brian Muir
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
Keith Short
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
Martin Asbury
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
Joel Collins
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
7,0
Marina Morris
dekorator wnętrz (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
Andy Nicholson
rysownik (niewymieniony w czołówce)
7,0
Adam O'Neill
rysownik (niewymieniony w czołówce)
Bradley Woodbridge
malarz (niewymieniony w czołówce)
Dale Clarke
zbrojmistrz (Rosja) (niewymieniony w czołówce)
Dźwięk Ocena
Michael A. Carter
mikser ponownego nagrania
Anthony Cleal
mikser ponownego nagrania
Graham V. Hartstone
mikser ponownego nagrania
Otto Snel
mikser ponownego nagrania
Ivan Sharrock
mikser
Jim Shields
nadzorujący montaż dźwięku
Beverley Baker
montaż dźwięku (asystent)
Pat Brennan
montaż dźwięku (asystent)
Norman A. Cole
montaż dźwięku (asystent)
Peter Culverwell
montaż dźwięku (asystent)
Pat Gilbert
montaż dźwięku (asystent)
Steve Maguire
montaż dźwięku (asystent)
Rocky Phelan
montaż dźwięku (asystent)
Larry Richardson
montaż dźwięku (asystent)
Jim Roddan
montaż efektów dźwiękowych
Les Wiggins
montaż efektów dźwiękowych
David John
dźwięk (druga ekipa) (Rosja)
William Parnell
montaż dialogów
Kevin Tayler
mikser imitacji
Bob Risk
montaż imitacji
Mick Monks
montaż imitacji (asystent)
Marc Lawes
mikser postsynchronu (asystent)
Christopher Ackland
montaż postsynchronu
Chris Barnes
montaż postsynchronu
Peter Musgrave
montaż postsynchronu
John Poyner
montaż postsynchronu
Don Banks
mikrofoniarz
George Acogny
nadzorca muzyki
Chris Dibble
mikser muzyki
Joe E. Rand
montaż muzyki
Simon Manley
montaż muzyki (asystent)
Chris Dibble
operator muzyki
Michael Werth
montaż postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
Sandy Buchanan
dźwięk (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Richard Pryke
mikser ponownego nagrania (asystent) (niewymieniony w czołówce)
David Raines
mikser ponownego nagrania (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
Mark Tucker
technik muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Efekty specjalne Ocena
George Gibbs
nadzorca efektów specjalnych
8,0
John Evans
nadzorca efektów specjalnych (Rosja)
8,0
Andrei Pakholkov
nadzorca efektów specjalnych (Rosja)
Gareth Wingrove
efekty specjalne (asystent)
9,0
Paul Dimmer
technik
Carmila Gittens
technik
Terry Glass
technik
8,0
Mathew Horton
technik
Andrew Kelly
technik
Phil Knowles
technik
Digby Milner
technik
Peter Skehan
technik
David Watkins
technik
8,0
David Watson
technik
David Eves
technik (Rosja)
Dave Knowles
technik (Rosja)
Robert Nugent
technik (Rosja)
Peter Pickering
technik (Rosja)
James Skipsey
technik (Rosja)
Barry Whitrod
technik (Rosja)
8,0
Cliff Wallace
makijaż (niewymieniony w czołówce)
David j Watson
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
8,0
Pozostała Ekipa Ocena
Elisabeth Leustig
dobór obsady
Patsy Pollock
dobór obsady
Mercedes Kelso
dobór obsady (asystent)
Tamara Odintsova
dobór obsady (Rosja)
Sarah Beardsall
dodatkowy dobór obsady (Wielka Brytania)
Susan Brown
dodatkowy dobór obsady (Los Angeles)
Greg Powell
koordynator kaskaderów
R.A. Rondell
koordynator kaskaderów (Rosja)
Mark Southworth
kaskader dublujący: Val Kilmer
Keith Campbell
kaskader
David Cronnelly
kaskader
Graeme Crowther
kaskader
Sarah Franzl
kaskader
Steve Griffin
kaskader
Paul Heasman
kaskader
Paul Jennings
kaskader
Gary Powell
kaskader
9,0
Lee Sheward
kaskader
Julian Spencer
kaskader
Anna Stacey
kaskader
Howard Smith
operator steadicam
Pete Cavaciuti
operator steadicam (Rosja)
Tony Jackson
operator kamery
Roger Pearce
operator kamery
Sam Barnes
operator kamery (asystent)
Gary Romaine
operator kamery (pomoc techniczna)
Pete Cavaciuti
operator kamery (Rosja)
David Cozens
operator kamery (asystent) (Rosja)
David Worley
operator kamery (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Brian Harris
operator kamery (druga ekipa) (Rosja)
Martin Hume
operator kamery (druga ekipa) (Rosja)
Sean Evans
operator kamery (asystent) (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Mik Allen
operator kamery (asystent) (druga ekipa) (Rosja)
Wilf France
operator kamery (asystent) (druga ekipa) (Rosja)
Jasper Fforde
prowadzący ostrość
Gary Spratling
prowadzący ostrość (Rosja)
Kenny Groom
prowadzący ostrość (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Simon Hume
prowadzący ostrość (druga ekipa) (Rosja)
Bob Stilwell
prowadzący ostrość (druga ekipa) (Rosja)
Terry Potter
mistrz oświetlenia
Vernon Connolly
mistrz oświetlenia (asystent)
Steve Mcleod
mistrz oświetlenia (asystent)
Terry Lou Lewis
mistrz oświetlenia (druga ekipa) (Wielka Brytania)
Alan Martin
mistrz oświetlenia (druga ekipa) (Rosja)
Stephen Morley
fotosista
Vince Clarke
elektryk
Robert Grasmere
nadzorca efektów wizualnych
Frazer Churchill
projektant efektów wizualnych
Charlie Noble
projektant efektów wizualnych
Paul Riddle
projektant efektów wizualnych
Matthew Holben
producent efektów wizualnych
Alison O'Brien
producent efektów wizualnych
Arthur Windus
producent efektów wizualnych
Courtney Vanderslice
kierownik produkcji efektów wizualnych
Tim Grover
montaż efektów wizualnych
Dan Glass
efekty wizualne
Jon Neill VFX
efekty wizualne
Adrian De Wet
efekty cyfrowe
Pete Hanson
efekty cyfrowe
Roz Lowrie
efekty cyfrowe
Dennis Michelson
efekty cyfrowe
Mark Nelmes
efekty cyfrowe
Alison O'Brien
efekty cyfrowe
Dominic Parker
efekty cyfrowe
Joe Pavlo
efekty cyfrowe
Sandra Roach
efekty cyfrowe
Craig Chandler
zecer
Chris Gibbons
zecer
Ed Hawkins
zecer
Niki Wakefield
zecer
Aviv Yaron
zecer
Sue Rowe
zecer
Peter Menich
grafik komputerowy
Ole Dieter Sturm
grafik komputerowy
Eva Wojdat
grafik komputerowy
Richard Briscoe
grafik komputerowy
Nigel Nixon
grafik komputerowy
Matthew Alexander
technik wideo
Chris Brock
menedżer obiektów zdjęciowych
Robin Higgs
menedżer obiektów zdjęciowych
Simon Marsden
menedżer obiektów zdjęciowych (Rosja)
Aleksandr Nakhimson
menedżer obiektów zdjęciowych (Rosja)
Aleksey Karpushin
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Rosja)
Eugeni Sokolov
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Rosja)
Mike Smith
księgowy produkcji
Stefano Priori
księgowy produkcji (Rosja)
Linda Bowen
księgowy (asystent)
Jayne Issott
księgowy (asystent)
Alan Steele
księgowy (asystent)
Kate Garbett
sekretariat produkcji
Kate Sakharova
sekretariat produkcji (Rosja)
Eugene Mallove
konsultant (techniczny: zimna fuzja)
Rustam Ibragimbekov
konsultant (Rosja)
Tatiana Petrenko
konsultant (rosyjski: Phillip Noyce) (Rosja)
Ray De-Haan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6,0
Tom Delmar
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Alf Tramontin
operator steadicam (niewymieniony w czołówce)
Colin Corby
operator kamery (druga ekipa) (Wielka Brytania / niewymieniony w czołówce)
Keith Campbell
kaskader dublujący: Val Kilmer (niewymieniony w czołówce)
Sonia Calvert
zecer (niewymieniony w czołówce)
Kat Szuminska
zecer (niewymieniony w czołówce)
Tim Wellspring
efekty wizualne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Kevin Hudson
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
Derek Lea
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Peter Pedrero
kaskader dublujący: Alun Armstrong (niewymieniony w czołówce)
Alan Grayley
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Adam Lee
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Anatoliy Neznanov
elektryk (niewymieniony w czołówce)
George Richmond
prowadzący ostrość (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
7,0
Jonathan 'Chunky' Richmond
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Gordon Segrove
prowadzący ostrość (zdjęcia podwodne) (niewymieniony w czołówce)
Anthony Stanier
prowadzący ostrość (niewymieniony w czołówce)
Chyna Thomson
prowadzący ostrość (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
Dean Hood
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Pauline Hume
projekt czołówki (niewymieniony w czołówce)
Mal Tobias
dubler (niewymieniony w czołówce)
George Cottle
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Lee Millham
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
Nikolay Pavlyuk
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Kiran Shah
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6,0
Adam Dale
operator kamery (zdjęcia lotnicze) (niewymieniony w czołówce)
7,0
Alexander Egorov
mistrz oświetlenia (Moskwa) (niewymieniony w czołówce)
Danny Espey
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Michael Kelem
operator kamery (zdjęcia lotnicze) (niewymieniony w czołówce)
8,0
Luke Palmer
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Dmitry Shlykov
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Tammo van Hoorn
operator kamery (asystent) (dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
Joshua Van Praag
operator kamery (stażysta) (niewymieniony w czołówce)
Marc Wolff
pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce)
Ben Koeller
technik wideo (niewymieniony w czołówce)
Richard Di Sabatino
konsultant (techniczny: elektroniczna inwigilacja) (niewymieniony w czołówce)
Tim Partridge
konsultant (dźwięk dolby) (niewymieniony w czołówce)
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…