Aleksander Wielki (Colin Farrell) podbił dziewięćdziesiąt procent ówczesnego świata, zanim osiągnął dwadzieścia pięć lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu ośmiu lat przemierzył trzydzieści pięć tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku trzydziestu trzech lat był panem ówczesnego świata. Fascynujący życiorys Aleksandra to nie tylko bitwy i podboje. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias (Angelina Jolie), próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II (Val Kilmer), związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem (Jared Leto), zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną (Rosario Dawson) – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.
Aleksander jest filmem opartym na prawdzie historycznej o największym władcy w historii – człowieku, który zdołał opanować prawie cały współczesny mu świat w wieku 27 lat. W tym czasie armia Aleksandra, składająca się głównie z Greków i Macedończyków, przebyła 22 000 mil w zaledwie 8 lat.
Historia życia słynnego, starożytnego króla Macedonii i wybitnego wojennego stratega Aleksandra Wielkiego. Był wychowankiem Arystotelesa, a po śmierci ojca objął władzę w Macedonii i kontynuował jego politykę.
Historia jednego z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przywódców – Aleksandra Wielkiego – człowieka, który podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata.
Człowiek czy pół-bóg? Mężczyzna podejmujący samodzielnie decyzje czy marionetka despotycznej matki? Kim był ten, który podbił większość ówczesnego świata? Bohaterem czy tyranem? Czy był tym, którym kierowało fatum, czy ambitnym mężczyzną? Jedno wiadomo na pewno – był wielki.
Film opowiada krótkie, lecz pełne przygód życie macedońskiego zdobywcy, Aleksandra Wielkiego, który podbił prawie cały znany ówcześnie świat swojej ery. Od podbicia Egiptu, przez bitwy z Persami i zdobycie Babilonu, operacjami pod Maracanda i w Afganistanie i zmierzając cały czas w stronę Indii, gdzie rządził niekwestionowanie aż do dnia swojej śmierci w wieku trzydziestu dwóch lat.
Pozostałe
Proszę czekać…