House of Cards 8.1

Francis Underwood (Kevin Spacey) jest amerykańskim kongresmenem z ramienia Demokratów. Pełni również funkcję tzw. "whipa" - osoby, której zadaniem jest dopilnowanie, aby pozostali członkowie partii zagłosowali zgodnie z wolą lidera. Frank pomógł wygrać w wyborach nowemu prezydentowi, który wcześniej obiecał mu fotel sekretarza stanu. Jednak tuż przed zaprzysiężeniem kongresmen zostaje poinformowany, że nie otrzyma żadnej posady w Białym Domu. Zdradzony Francis rozpoczyna polityczną grę, aby zemścić się na partii i zostać nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Zgłoś naruszenie Sezon 2: Zwiastun #1

Komentarze 23

FatShopen 2018-11-09 9

Co się zobaczyło, tego się nie odzobaczy. Lepiej chyba sobie darować szósty sezon.

bizarre 2015-08-04 8

[S1] 8/10 – FENOMENALNA rola Kevina Spacey’ego. To co zrobił przez te 13 odcinków przeszło moje oczekiwania (które i tak były duże). Wright, Kelly, Mara i Stoll dobrze dotrzymują mu tempa, co sprawia, że pierwszy sezon zaliczam do najlepszych obsadowo seriali. Z resztą nie tylko obsadowo, bo wszytkie elementy realizacji powodują, że serial o ludziach gadających o średnio ciekawych tematach, cały czas trzyma w napięciu. Świetna historia, której wątki rozchodzą się w coraz bardziej interesujących kierunkach świetnie współgra z pokazaniem relacji, manipulacji, układów, interesów i różnych matactw. Do tego trzeba dodać kapitalne momenty, w których Underwood zwraca się bezpośrednio do kamery, mistrzowski duet Francis – Claire i to jak wydarzenia z pierwszych odcinków wpływają na zakończenie sezonu. Po prostu "domek z kart". Na pewno niedługo zabiorę się za kolejny sezon.
Jednak mam duży problem z jedną sprawą, która rzuca cień na całą moją ocenę…

SPOILER

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Ciężko mi uwierzyć w jeden z kluczowych momentów sezonu, czyli śmierć Russo. Wg mnie to bardzo naciągane, że nikt odkrył prawdy. Russo siedział na siedzeniu pasażera, to wskazuje, że ktoś z nim musiał być. Dodatkowo szyba była otwarta tylko od strony kierowcy. Nawet zakładając, że sprawa mogła być zatuszowana przez komendanta policji nie jest prawdopodobne, żeby NIKT nie pomyślał o tym i nie chciał ujawnić prawdy. Od razu zostało powiedziane – samobójstwo. Nikt o nic nie pytał, no po prostu nierealne. Poza tym jest kilka innych momentów, kiedy wszystko idzie dokładnie po myśli Underwooda, w co też trudno uwierzyć.
Myslę, że ta sprawa jeszcze wróci w kolejnym sezonie, ale i tak nie będę usatysfakcjonowany tym rozwiązaniem.

bizarre bizarre 2016-08-31 8

S2 [9/10] – Drugi sezon jest jeszcze lepszy od pierwszego. Bliżej poznajemy wszystkich bohaterów, a są oni jeszcze bardziej bezwzględni niż się wydawali. W porównaniu z sezonem pierwszym ma kilka plusów i kilka minusów, jednak plusy zdecydowanie przeważają (SPOJLERY):
+ wspomniany mrok i bezwględność;
+ płynne przechodzenie bohaterów trzecioplanowych na drugi plan, dzięki czemu wypalone wątki są zastępowane i nie ma uczucia pustki;
+ Zoe, a raczej jej brak – w momencie, gdy po raz pierwszy pomyślałem, że mocno mnie denerwuje;
+ ludzkie i nie do końca normalne oblicze Douga;
+ relacje na liniach Frank-Claire-Meechum;
+ pojedynek Doug-Seth i cała postać Setha;
+ wątek Freddy’ego;
+ końcówka, chociaż przewidywalna (prezydent) i tak ma dużą moc, w dodatku drugi jej aspekt (Doug) kompletnie nieoczekiwany;
- postać hakera;
- naciągana relacja Remy Danton – Jackie Sharp;
- postać Christiny irytująca i na siłę wciśnięta w scenariusz,
- nie do końca pasuje mi to, że wszystko idzie po sznurku i że w drugiej części sezonu głównym przeciwnikiem był Raymond Tusk, a zabrakło tych bohaterów, którzy są na tropie zbrodni Francisa

bizarre bizarre 2016-08-31 8

S3 [8/10] – Obiektywnie najsłabszy sezon (z trzech pierwszych), ale nadal świetna rozrywka, tym bardziej, że byłem już w ciągu oglądania. Jest kilka rzeczy, które zostały rozwiązane lepiej niż w sezonie 2, ale też kilka słabych punktów (SPOJLERY):
+ wątek Douga, wreszcie można go bardziej poznać (powiedziałbym nawet, że było go trochę za mało)
+ kampania – mimo że do przewidzenia było jak to się skończy, to i tak była pasjonująca przez świetne poprowadzenie, nie mogę się doczekać kampanii z kandydatem republikanów,
+ wątek Put…. Petrova (plus za realizm i nawiązania do rzeczywistości)
+ nareszcie polubiłem Jackie.
- Claire, wydaje mi się, że nie dała rady, scenarzyści nie mieli porządnego pomysłu na jej postać, przez co cały czas zmienia zdanie, nastrój i lekko popada w nijakość
- wątek hakerski, nie był zły, ale nienaturalnie ciągnął się przez cały sezon,

justangel 2015-04-11 7

7/10 – Właśnie kończymy 3 sezon i ogólnie oceniam ten serial jako dobry, ale oczekiwałam czegoś lepszego. Nasłuchałam się opinii jaki to on jest super i chyba stąd moje rozczarowanie.
Sezon pierwszy mnie w ogóle nie wciągnął, wlókł się jak przysłowiowe flaki z olejem. Dla mnie ani klimatu, ani akcji, kompletnie mi nie przypadł do gustu. Przyznam szczerze, że jakby nie mąż to nie zaczęłabym oglądać drugiego. Drugi się rozkręcił (chyba tak od połowy) i ogląda się znacznie lepiej, nawet z oczekiwaniem na kolejne odcinki. Moja ocena 7/10 to ocena tej lepszej części, o pierwszym sezonie starałam się szybko zapomnieć;)
Sezon 3 ogólnie też w porządku, choć przyznaję szczerze, że pomału już mnie ten serial zaczyna nudzić. Nie wiem czy to kwestia tego, że jednak wszystko zaczyna się robić podobne, czy może ja nie jestem fanką takiego gatunku seriali, ale coraz bardziej myślę o odłożeniu na bok i poszukaniu czegoś innego. Chyba odnoszę wrażenie, że twórcy mnie niczym nie zaskoczą.
[edit] Skończyłam sezon 3. I na razie się za kolejny nie zabieram. Wydarzenia w odcinkach przewidywalne, ilość możliwych scenariuszy ograniczona. Wrażenie, że nie zostanę zaskoczona słuszne.

Movie 2015-03-01 9

Trzeci Sezon – Klimat utrzymany! Zobaczymy co w następnych odcinkach będzie się działo!

FatShopen 2014-06-24 9

Agnieszka Holland będzie reżyserować kilka odcinków III serii – jw