Ubu król

7,1
Ubu w krwawy sposób przejmuje władzę w państwie pod hasłami walki o wolność i demokrację. Jego głupie i okrutne rządy podporządkowane są tylko jednemu celowi - nabiciu własnej kiesy. Obalony nie traci animuszu, wie, że tacy jak on zawsze będą potrzebni. Scenariusz "Ubu Króla" jest trawestacją motywów sztuki Alfreda Jarry.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Piotr Szulkin
Maria Skryśkiewicz-Łach
(reżyser drugiej ekipy)
Anna Rembowska
(współpraca)
Rafał Smoczyński
(współpraca)
Scenariusz Ocena
Piotr Szulkin
Producenci Ocena
Iwona Cichowska
producent
Dorota Ostrowska-Orlińska
producent wykonawczy
Aktorzy Ocena
Jan Peszek
Ubu
7,2
Katarzyna Figura
Ubica
7,1
Marek Siudym
Michał Fiodorowicz
7,1
Jerzy Trela
Aleksy, car
7,6
Bogdan Kalus
Ambasador Rosji
Maria Ciunelis
Ociemniała kwiaciarka
Maria Pakulnis
Ambasadorka Niemiec
7,1
Krzysztof Kowalewski
Pissedoux, członek świty królewskiej
8,0
Wojciech Siemion
Profesor
7,3
Olgierd Łukaszewicz
Bardior, rotmistrz
7,2
Marek Walczewski
Generał
Marcin Troński
Ambasador Anglii
7,3
Krystyna Feldman
Królowa Rozamunda
7,1
Wojciech Skibiński
Członek świty królewskiej
Włodzimierz Musiał
Król Wacław
Maria Peszek
Żołnierz
Jan Kociniak
Ambasador Francji
Zofia Saretok
Ksiądz
Leon Niemczyk
Ambasador USA
7,7
Zofia Czerwińska
Członkini ludu
7,2
Magdalena Gnatowska
Córka Stanislasa
3,0
Izabela Dąbrowska
Córka Stanislasa
7,1
Ryszard Ronczewski
Stanislas
Stanisław Manturzewski
Barman
Joachim Lamża
Członek ludu
7,5
Ryszard Jabłoński
Lokaj
Witold Wieliński
Lokaj
Grzegorz Kulikowski
Zapiewajło
Tomasz Tworkowski
Ryszard Kluge
Zapiewajło
Julita Tomasik
Dziewczynka
Sylwia Adamowicz-Nowakowska
6,0
Anna Wujkowska-Morka
Anna Sąsiadek
Iwona Czechowska-Staniek
Monika Moskwa
Janusz Chlebowski
Piotr Włostowski
Adam Dzienis
7,0
Michał Taran
Ryszard Wadowski
Andrzej Poneta
Krzysztof Sztabiński
Tomasz Krzemieniecki
Zomowiec
Maciej Kubica
Zomowiec
Robert Brzeziński jr
Bartosz Żukowski
Józek
7,1
Maciej Korwin
Finansista
Adam Lewandowski
Rafał Piłasiewicz
Marek Wroński
Eugeniusz Gumuła
Marek Milczarek
Michał Ubysz
Andrzej Chudy
Michał Lisiecki
Szymon Charkiewicz
Cezary Szczygielski
Iwona Pachońska
Członkini ludu (niewymieniony w czołówce)
Andrzej Pankowski
Członek ludu (niewymieniony w czołówce)
Maciej Florek
Wodzirej (niewymieniony w czołówce)
Roman Kalinowski
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
Jolanta Pankowska
Członkini ludu (niewymieniony w czołówce)
Ewa Frąckiewicz
(zdjęcia archiwalne)
7,0
Henryk Bista
(zdjęcia archiwalne)
7,6
Zdjęcia Ocena
Dariusz Kuc
Wiktor Nitkiewicz
(współpraca)
Piotr Obłoza
(współpraca)
Tadeusz Ostrowski
(współpraca)
Piotr Kuik
(współpraca)
Dariusz Maliński
(współpraca)
Leszek Plak
(współpraca)
Artur Weber
(współpraca)
Michał Obłoza
(współpraca)
Krzysztof Szulim
(współpraca)
Andrzej Hijewski
(współpraca) (niewymieniony w czołówce)
Kompozytorzy Ocena
Kostiumy Ocena
Magdalena Biedrzycka
Małgorzata Mazowieńska-Wierzbicka
(współpraca)
Magdalena Wolny
(współpraca)
Janusz Adamiak
(współpraca)
Montaż Ocena
Elżbieta Kurkowska
Agnieszka Glińska
(współpraca)
Muzyka Ocena
Charakteryzacja Ocena
Dariusz Krysiak
charakteryzator
6,0
Monika Mirowska
charakteryzator
Ewa Wiączek
charakteryzator
Waldemar Pokromski
charakteryzator osobisty: Katarzyna Figura
7,0
Scenografia Ocena
Agnieszka Zawadowska
scenograf
Joanna Białousz
scenograf (współpraca)
5,0
Marcin Trybulski
scenograf (współpraca)
Artur Bartos
scenograf (współpraca)
Tomasz Kotuliński
scenograf (współpraca)
Krzysztof Benedek
dekorator wnętrz
Emil Kostecki
rekwizytor
Lech Ociesa
rekwizytor
Dźwięk Ocena
Nikodem Wołk-Łaniewski
dźwięk
Anna Iberszer
dźwięk (współpraca)
7,3
Jerzy Murawski
dźwięk (współpraca)
Ryszard Wysocki
dźwięk (współpraca)
Henryk Zastróżny
imitator dźwięku
Dariusz Zastróżny
imitator dźwięku (współpraca)
Andrzej Artymowicz
operator dźwięku
5,0
Radosław Skłodowski
operator dźwięku (współpraca)
Jacek Kuśmierczyk
montaż dźwięku
Efekty specjalne Ocena
Janusz Bykowski
pirotechnik
Jarosław Miksa
pirotechnik
Tomasz Bykowski
pirotechnik
Pozostała Ekipa Ocena
Małgorzata Witkowska
organizacja produkcji
Tomasz Malinowski
operator kamery
Ewa Chudzik
kolorysta
Małgorzata Przedpełska-Bieniek
konsultant (muzyka)
Jarosław Staniek
choreograf
Pavel Stverák
konsultant (Dolby)
Robert Brzeziński
kaskader
Paweł Pliszka
kaskader
Jacek Długosz
kaskader
Józef Stefański
kaskader
Grzegorz Jurek
kaskader
Bogdan Michalak
kaskader
Krzysztof Fus
kaskader
Andrzej Przestrzelski
fotosista
Ewa Jastrzębska
organizacja produkcji
Joanna Pindelska
organizacja produkcji
Anna Góral
organizacja produkcji
Robert Feluch
kierownik planu
Małgorzata Zdziarska
sekretariat planu
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…