Światła wielkiego miasta 1931

City Lights
Film

Charlie wciela się w postać Trampa, który pomimo braku pieniędzy ma wielkie i ofiarne serce. Pewnego dnia spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę i poruszony jej urodą, kupuje od niej kwiat. Dziewczyna (Virginia Cherrill) myśli, że jest on bogaczem a włóczęga boi się wyprowadzić ją z błędu. Paradoksalnie tego samego… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Virginia Cherrill
jako Niewidoma dziewczyna
Florence Lee
jako Babcia niewidomej dziewczyny
Harry Myers
jako Ekscentryczny milioner
Charles Chaplin
jako Włóczęga
Al Ernest Garcia
jako Ekscentryczny lokaj milionera
Hank Mann
jako Bokser
Jean Carpenter
jako Statystka w scenie w restauracji

Charlie wciela się w postać Trampa, który pomimo braku pieniędzy ma wielkie i ofiarne serce. Pewnego dnia spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę i poruszony jej urodą, kupuje od niej kwiat. Dziewczyna (Virginia Cherrill) myśli, że jest on bogaczem a włóczęga boi się wyprowadzić ją z błędu. Paradoksalnie tego samego wieczoru bohater Chaplina ratuje przed utonięciem pijanego milionera i dostaję od niego nagrodę. Może więc przynajmniej przez jakiś czas być wymarzonym opiekunem swojej ukochanej. Niestety, pieniądze się kończą, milioner po wytrzeźwieniu przepędza biedaka, a kwiaciarce grozi wyrzucenie z domu i przez brak środków na operację - dożywotnia ślepota... Zakochany Tramp zrobi jednak wszystko, by odmienić los dziewczyny. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Romans, Niemy
Słowa kluczowe
boks, miłość, przyjaźń, walka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-06-21 (kino), 1931-01-30 (świat), 2003-10-24 (dvd)
Dystrybutor
Art-House
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
City Lights: A Comedy Romance in Pantomime (USA)
Czas trwania
83 minut
Budżet
1 500 000 USD
Wiadomości 1
Krzysztof Duraj krytyk

Światła wielkiego miasta są bardzo udanym dziełem Charliego Chaplina. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 6
Redox 9

Rewelacyjny… – Ponadczasowe dzieło, a samo zakończenie to najpiękniejsza, a zarazem najsmutniejsza rzecz jaką widziałem. Ten obraz nie zestarzał się ani trochę – wciąż rozśmiesza (genialne gagi; chyba najlepsze spośród tych filmów jakie z Chaplinem dotychczas widziałem i nieśmiertelna walka bokserska), smuci i wprawia w zadumę. Ścisła, bardzo ścisła najlepszych komedii jakie oglądałem.

+9/10

aristosek 10

Powinienem ocenić kilka dekad temu, wszak to jedna z najstarszych cegiełek 'mojego filmowego genomu'. Lepiej późno niż wcale.

YanYool99 8

Sporo momentów zabawnych do dziś. Niekiedy brakuje pomysłu na dalsze rozwinięcie scen (w tym końcówka) ale pomysł i wykonanie i tak super. 8-

PoppinTom 7

Charlie jest fajny, tak po prostu. To podobieństwo wąsa do bawarskiego malarza jest wręcz komiczne. Pytanie kto tu jest do kogo podobny ;). Podobny do The Kid.

wazka16 10

Podobnie jak "Brzdąc" jest to 1 z najlepszych filmów Chaplina.Wzruszający i mądry film.Nie jest to 1 z nieśmiesznych już komedii.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
170 pkt.
2
Hsi_Nao
135 pkt.
3
Czejen71
10 pkt.
4
Roger
8 pkt.
5
Beznickowy
8 pkt.
6
Czechu
4 pkt.
7
agata
4 pkt.
8
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…