Komedia 1931

Przedstawiamy listę 234 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1931 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Światła wielkiego miasta 8.2

Historia Włóczęgi zbierającego pieniądze na operację, która przywróci wzrok niewidomej dziewczynie. Włóczęga wciela się w najróżniejsze role. Jest zamiataczem ulic, bokserem, bogatym pozerem i ratuje ogarniętego manią samobójczą milionera. Jego przesłanie pozostaje niewypowiedziane, ale powszechnie zrozumiałe: miłość jest ślepa.

Blonde Crazy 8.0

W pewnym hotelu pracuje przebojowy i nieuczciwy goniec Bert Harris (James Cagney). Pewnego dnia w hotelu pojawia się atrakcyjna blondynka Ann Roberts (Joan Blondell) w poszukiwaniu pracy pokojówki. Bert, pod wrażeniem jej wdzięków, pomaga jej zdobyć pracę. Późnej przy każdej nadarzającej się okazji próbuje ją poderwać. Ona za każdym razem spławia go, a jeśli to nie pomaga potrafi go nawet uderzyć. Bert postanawia zająć się wyłudzaniem pieniędzy od bogatych ludzi i wciąga w to Ann. Po jakimś czasie Bert chce dokonać dużej kradzieży, Ann jest temu przeciwna.

Małpi interes 8.0

Groucho, Harpo, Chico i Zeppo są pasażerami na gapę na statku płynącym do USA. Razem z nimi płynie dwóch gangsterów, Alky Briggs i J.J. 'Big Joe' Helton. Briggs chce się pozbyć Heltona i przejąć jego fortunę i wpływy. Do zabicia go wynajmuje Groucho i Zeppo. Helton natomiast, ponieważ boi się o życie swoje i swojej córki, wynajmuje na ochroniarzy Harpo i Chico.


Uśmiechnięty porucznik 6.0

Porucznik Nikki, strażnik Austriackiej rodziny Królewskiej ma nową dziewczynę - Franzi. Ma bzika na jej punkcie i cały czas się do niej uśmiecha podczas swojej służby. Król Adolf i jego córka Księżniczka Anna z sąsiedniego królestwa Flausenshaum przejeżdżali obok, Anna myśli, że porucznik zaleca się właśnie do niej. Zakochuję się w Nikkim, poślubia go (on nie ma innego wyboru) i zabiera go ze sobą do Flausenshaum. Franzi podąża za nimi po drodze nawiązuje krótki romans z Nikim, zanim Anna się orientuje. Franzi jako, że jest bardziej doświadczona, udziela Annie rad jak ma zdobyć serce swojego męża.

Strona tytułowa 5.0

Earl Williams czeka na ogłoszenie wyroku w swojej sprawie, zostanie albo skazany na śmierć, albo ułaskawiony. Równie niecierpliwie jak on, choć z zupełnie innych pobudek, na tę decyzję oczekują reporterzy lokalnej prasy. Stłoczeni w pokoju prasowym miejscowego więzienia obmyślają najbardziej sensacyjne nagłówki do swoich tytułów. W międzyczasie burmistrz robi wszystko, żeby skazańca nie ułaskawiono - jest bowiem przekonany, że to mogłoby mu zaszkodzić w zbliżających się wyborach. I nagle, w całym tym zamieszaniu, dzięki nieudolności szeryfa, Williams znika. Teraz już nie wiadomo, czy ucieczka więźnia nie byłaby jeszcze lepszym materiałem na pierwszą stronę. Co najmniej jeden dziennikarz ma taki pomysł...

Milion 5.0

Malarz Michel Bouflette (René Lefèvre) wygrywa milion franków na loterii i wkłada szczęśliwy los do marynarki, którą ktoś mu kradnie.

Bogaci i dziwni

Historia małżeństwa dziedziczącego duży spadek. Czy to szczęście nie będzie dla ich związku unicestwieniem?

Tonight or Never

Młoda śpiewaczka operowa odkrywa,że jej kariera przestała się rozwijać przez jej zimne i pozbawione pasji występy. Zmienia się to jednak kiedy Nella zakochuję się w przystojnym młodym mężczyźnie, ale najpierw musi się ona dowiedzieć czy jest on spełnieniem jej marzeń czy może jest tylko żigolakiem.

Skippy

Skippy spędza swoje dzieciństwo na robieniu wszystkiego, aby tylko nie robić tego, czego życzą sobie jego rodzice. Jego ojciec, szanowany w mieście lekarz, przede wszystkim zabrania Skippy'emu bawić się obok pobliskich torów. To wystarczający powód, żeby rezolutny chłopiec właśnie tam spędzał najwięcej czasu. Za tymi torami jest bowiem inny świat. Jest to najbiedniejsza część miasta. To stamtąd pochodzi Sooky, chłopiec, z którym Skippy się zaprzyjaźnia i postanawia mu pomóc w jego wielkim dramacie. Otóż Sooky właśnie stracił swojego najlepszego przyjaciela, psa Penny'ego, którego zabrał okrutny hycel. Kundelka można jednak uratować uiszczając opłatę za psa, na którą mamy Sooky'ego nie stać. To całe 3 dolary, czy chłopcom uda się zdobyć tak pokaźną gotówkę?

Słowa kluczowe