Vampirella 1996

Vlad dzięki pomocy swoich podwładnych, zabija wampirze radę starszych i ucieka na Ziemię. W pogoń za nim wyrusza córka jednego z zamordowanych. Trzydzieści stuleci później Vampirella dociera na Ziemię, gdzie rozpoczyna swoje przerwane, przez awarię statku poszukiwania. Tylko, że Vlad i jego poplecznicy urośli w siłę przez… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Talisa Soto
jako Vampirella
Roger Daltrey
jako Jamie Blood
Richard Joseph Paul
jako Adam Van Helsing
Brian Bloom
jako Demos
Corinna Harney
jako Sallah
Rusty Meyers
jako Quinn
Tom Deters
jako Traxx
Lenny Juliano
jako Carlos
Anne Howard
jako Macocha
Jay Kessler
jako Remirez
Jeff Jay
jako Archie

Fabuła

Vlad dzięki pomocy swoich podwładnych, zabija wampirze radę starszych i ucieka na Ziemię. W pogoń za nim wyrusza córka jednego z zamordowanych. Trzydzieści stuleci później Vampirella dociera na Ziemię, gdzie rozpoczyna swoje przerwane, przez awarię statku poszukiwania. Tylko, że Vlad i jego poplecznicy urośli w siłę przez minione stuleci, a by ich pokonać Vampirella dołącza do tajnej organizacji walczącej z wampirami na, której czele stoi Adam Van Helsing. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, wampir, kołek, komiks zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1996-09-28 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
82 minut

Recenzje

Jak zmarnować dobry komiks. 3
  • 2010-04-05
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Wszystko zaczęło się w 1969, kiedy Forrest J. Akerman stworzył dla wydawnictwa Warren Publishing, postać pięknej wampirzycy nazwanej Vampirella. Komiks co prawda nigdy nie osiągnął takiego zainteresowania jak choćby Spider Man, ale przez lata cieszył się niemałym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. W końcu w 1996 roku doczekał się nawet filmowej ekranizacji.

Niestety jak to często bywa z komiksowymi bohaterami, przeniesionymi na taśmę filmową Vampirella, nie dorównała swojemu papierowemu pierwowzorowi. Co prawda za ekranizację wziął się duet Jim Wynorski- Roger Corman, ale to w niczym temu filmowi nie pomogło. Bo o ile fabuła, bazująca mocno na komiksie jest co prawda łatwa, prosta i oklepana, ale daje możliwość zrobienia dobrego filmu, to jego wykonanie pozostawia sporo do życzenia.

Przede wszystkim tandetne kostiumy, rekwizyty i dekoracje, psują cały klimat. Najgorzej wychodzą nieudolnie zrobione kły i tak szybka, że niemal niewidoczna przemiana w nietoperza (albo coś czarnego machającego skrzydłami). Wszystko wygląda sztucznie i naciąganie, a zamiast przyciągać odpycha. Od razu widać, że jest to film klasy B, lub gorzej. Z braku funduszy ściągnięto również, z innych filmów sceny w kosmosie.

Aktorzy nie popisali się, bo o ile fajnie popatrzeć na Talisę Soto biegająca w skąpym, lateksowym bikini, to reszta wypada żałośnie. Co prawda zaangażowano aktorów mających już na swoim koncie kilkanaście ról, ale tylko w serialach, lub jako statyści. O ile podczas rozmów bohaterów wygląda to jeszcze jako tako, to walki są kręcona jakby w zwolnionym tempie, cześć przeciwników ewidentnie się podkłada, a niektóre ciosy są po prostu nieudolne.

Nic nie może uratować tego filmu, przed miażdżąca krytyką i pogardą. Jest to najgorsza adaptacja komiksu jaką widziałem. Zdecydowanie odradzam ją każdemu.

2 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Asmodeusz 2010-03-31 3

komiks tak, film nie – no cóż nie jest to film jakiego się spodziewałem, właściwie to chyba najgorsza ekranizacja komiksu jaką widzałem

mysza_007 Asmodeusz 2010-04-18

> mysza_007 o 2010-04-17 20:15 napisał:
> AAAAAA

??
co to jest??;p
post pisany 16h temu….przynajmniej wiem o której mniej więcej do domu wróciłem

Współtworzą