• FDB.PL — 984

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Aktorzy dubbingowi

• Chemas

Ostatnio przeglądałem dorobek kilku polskich aktorów. Taki traf, że to aktorzy z bardzo dużym dorobkiem dubbingowym. I taka myśl mi przyszła do głowy, nie wiem czy mądra :) A jakby tak w dziale aktor rozdzielić na rolę zwykłą i dubbing, bo w przypadku na przykład takiego Grzegorza Małeckiego jest taki bałagan, że w głowie się nie mieści. Znaleźć rolę "normalną" to masakra. Oczywiście nie wiem czy to w ogóle technicznie jest możliwe.

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Chemas Również nie wiem, czy to technicznie możliwe, ale według mnie takie rozdzielenie to dobry pomysł. Jeszcze lepiej widać ten problem przy Jarosławie Boberku.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@fredaser

Zgadza się. Boberka też sobie przeglądałem.

EDIT
      Żeby nie tworzyć nowego tematu, podpinam się pod swój.
      Mam dwie kwestie
      1 W nazwie alternatywnej mamy dwa atrybuty, nazwisko pełne i nazwisko rodowe. Zastanawiam się czy w większości przypadków to nie to samo. W IMDb mamy chyba tylko birth name.

2. Kwestia punktacji za obsadę. Uważam, że w przypadku obsady, punktacja powinna być ciutkę w wyższa, przecież mamy tam jeszcze rolę, przy których trzeba się czasami trochę namęczyć. Nie zawsze da się na zasadzie kopiuj wklej.

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@Chemas @fredaser Też bym wolała, żeby to było rozdzielone, ale tak jak Wy nie mam pojęcia, czy dałoby się to zrobić.

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Chemas Co do punktu 1. to nie bardzo rozumiem, chodzi Ci o dodawanie innych nazw u osób? Jeśli tak to mamy do wyboru: alternatywna pisownia, nazwisko rodowe, oryginalna pisownia, pseudonim. Nie ma teraz „nazwisko pełne", ale może było kiedyś – tego nie wiem. Wiem, że przy niektórych osobach jest oznaczenie „nazwisko pełne" ale nie ma tego do wyboru i ja w takim przypadku zmieniam atrybut na „nazwisko rodowe".

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@fredaser

Być może to stary zapis, ale spotkałem się z atrybutem nazwisko pełne

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Chemas Tak jak napisałem, wiem, że przy niektórych osobach jest taki atrybut dodany, sam też go widziałem i poprawiam taki na „nazwisko rodowe".

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@fredaser

Okej wszystko jasne.

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@fredaser Nie zawsze to, co jest opisane jako nazwisko pełne jest nazwiskiem rodowym; widziałam to kiedyś przy podwójnych nazwiskach kobiet na przykład.

• -
      • +
      • 0
    • fredaser

@Sweet_Foxy Prawda, mi chodzi o zmienianie podpisu nazwisko pełne na rodowe w przypadku birth name – akurat tylko na takie trafiałem. Jeśli by było napisane nazwisko pełne i nie byłoby rodowym to bym nie zmieniał.

• -
      • +
      • 0