modelka

Filtruj oceny

Liczba filmów 1024


8

Hugo i jego wynalazek 6.7

Hugo Cabret jest sierotą zamieszkującym paryski dworzec. Pewnego dnia całe jego życie zmieni się za sprawą zepsutego robota, ekscentrycznej dziewczynki i bardzo tajemniczego właściciela sklepu z zabawkami. Dla chłopca będzie to początek magicznej przygody.

8

Droga pod wiatr 5.5

Pisarz Paul Anderen (Benoît Magimel) mieszka w Paryżu, samotnie wychowuje dwójkę dzieci, ledwo wiążąc koniec z końcem. Rok wcześniej jego żona (Audrey Tautou) oznajmiła mu, że chce zakończyć ich małżeństwo, po czym zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Policja zamknęła śledztwo, a Paul zadręcza się domysłami, czy Sarah postanowiła po prostu zacząć nowe życie, czy może została porwana i czeka na ratunek. Sposobem na kłopoty finansowe Paula jest wyjazd do jego rodzinnej miejscowości Saint-Malo, gdzie starszy brat Alex (Antoine Duléry) oferuje mu pracę w rodzinnej firmie jako nauczyciel jazdy. Paul i jego dzieci - które wciąż uparcie wierzą, że mama wróci - opuszczają Paryż, żeby zacząć nowe życie na wsi. Paul powoli asymiluje się w Saint-Malo, nawiązuje przelotny romans ze swoją młodą uczennicą Justine (Marie-Ange Casta), zaprzyjaźnia się z Brehelem (Bouli Lanners), przedstawicielem handlowym, którego życie załamało się po tragicznym wypadku i Samirem (Ramzy Bedia), który sam musi uporać się z byłą żoną zabraniającą mu kontaktów z dzieckiem. Ważna dla Paula okazuje się też znajomość z lokalną policjantką Josée Combe (Isabelle Carré), która postanawia powrócić do śledztwa w sprawie zniknięcia jego żony. Zwłaszcza, że Paul zaczyna otrzymywać tajemnicze, głuche telefony.

7

Teresa Desqueyroux 5.0

Na południowym zachodzie Francji pod koniec lat 20 dziewiętnastego wieku aranżuje się małżeństwa, by połączyć majątki. W ten sposób młoda i błyskotliwa Thérèse Larroque zostaje panią Desqueyroux. Trudno jej jednak zaakceptować rolę bezwolnej żony. Okaże się zdolna do wszystkiego, by uciec od czekającego ją losu...

8

Delikatność 6.9

Jest to opowieść o Szwedzie, który zakochuje się w koleżance z biura. Wciąż opłakuje ona śmierć męża, który zginął trzy lata wcześniej w wypadku, ale delikatne i taktowne zaloty kolegi sprawiają, że na nowo budzi się w niej życie i miłość.

5

Bez wstydu 5.8

Bez wstydu to film o "grzesznej miłości" brata i siostry, o bolesnym dojrzewaniu bohaterów i sprzeciwie wobec kulturowego tabu, w końcu o prawie do wolności własnego życiowego wyboru. Tadek jest zbuntowanym przeciwko światu chłopcem. Tuż przed końcem roku szkolnego ucieka od swojej ciotki do mieszkającej na południu Polski siostry. Anka to jedyna miłość samotnego chłopaka, który nieoczekiwanie uświadamia sobie swoją erotyczną fascynację siostrą. Targany wewnętrznym poczuciem winy bezskutecznie próbuje walczyć z tą miłością. Nie bacząc na społeczne i moralne konsekwencje, chce udowodnić, że wart jest zakazanego uczucia. Anka, sama emocjonalnie rozbita, tkwiąc w toksycznym związku z szefem miejscowych neonazistów, nie potrafi odrzucić erotycznej adoracji młodszego brata. Nie mniej niż brat potrzebuje ciepła i miłości. Chłopak, walcząc o miłość, początkowo ignoruje Irminę, bezkompromisową Cygankę walczącą o jego uczucie lub choćby zainteresowanie. Irmina widzi w Tadku jedyną szansę na uwolnienie się od swojego tabu - klanowego prawa nakazującego romskiej kobiecie posłuszeństwo, rezygnację z własnych marzeń i planów życiowych. Zmuszona do wyjścia za mąż za wybranego przez rodzinę Roma, demonstracyjnie zrywa uświęconą tradycją ceremonię własnych zaślubin. Całość tego opowiadania rozgrywa się w ciągu kilkunastu upalnych letnich dni na Dolnym Śląsku na tle rywalizującej ze sobą społeczności Romów i podnoszących głowę polskich neofaszystów.

8

Przyjaciele: Ten z ospą 2x23 7.8

Ryan, chłopak z marynarki wojennej, z którym Phoebe się kiedyś spotykała, przyjeżdża do miasta na całe dwa tygodnie. Ben ma ospę wietrzną, wszyscy oprócz Phoebe już ją przechodzili, więc oczywiście tylko ona się zaraża wraz z Ryanem. Swędzenie doprowadza ich do szału, ale przechodzą przez to razem. Chandler załatwia Joey'emu pracę, który trochę za bardzo się w nią wczuwa.

8

Przyjaciele: Ten z dwoma przyjęciami 2x22 7.8

Przyjaciele planują urodzinowe przyjęcie-niespodziankę dla Rachel, której ciężko jest się pogodzić z niedawną separacją rodziców. By uniknąć niechcianych nieporozumień, połowa gości jest w mieszkaniu chłopaków wraz z ojcem Rachel, a druga połowa w mieszkaniu dziewczyn wraz z jej matką.

8

Przyjaciele: Ten z brutalami 2x21 7.7

Zbir w Central Perk kradnie Chandlerowi czapkę. Monica ma spotkanie w sprawie pracy w restauracji z tematem lat 50., gdzie musiałaby nosić kostium i tańczyć na ladzie. Phoebe chce spotkać się z ojcem, ale hałaśliwy pies w ogrodzie jej na to nie pozwala. Do kawiarni wciąż przychodzą rzezimieszki prześladując Rossa i Chandlera, którzy postanawiają robić sobie kawę w domu.

8

Przyjaciele: Ten, w którym umiera Stary Szczekacz 2x20 7.8

Ross nie może się pogodzić z tym, jak wiele pierwszych dokonań swojego syna umyka mu przez to, że nie mieszkają razem. Phoebe odkrywa, że matka nie pokazywała jej zakończeń smutnych filmów, by oszczędzić jej cierpienia. Joey i Chandler, by zrobić przyjemność Monice, zabierają Richarda na mecz.

8

Przyjaciele: Ten, w którym Eddie nie chce się wynieść 2x19 7.9

Nawet opanowany Chandler traci cierpliwość, kiedy odkrywa, że Eddie zakradał się do jego sypialni, by patrzeć jak śpi. Dziewczyny czytają pseudo-polityczny feministyczny bestseller, co szybko powoduje konflikty w relacji Rachel i Rossa, a także pomiędzy wszystkimi trzema dziewczynami. Joey, po utracie pracy w serialu, zmuszony jest chodzić na castingi do podrzędnych ról.

8

Przyjaciele: Ten, w którym Joey się wyprowadza 2x16 7.8

Phoebe namawia Rachel na tatuaż mimo, że Rossowi się ten pomysł nie podoba. Na imprezie urodzinowej Jacka Gellera, Monica przypadkowo znajduje się w łazience, w której jej rodzice się do siebie zbliżają. Joey postanawia wyprowadzić się od Chandlera, by po raz pierwszy w życiu zamieszkać samodzielnie, skoro ma dobry kontrakt i może sobie na to pozwolić.

8

Przyjaciele: Ten, w którym Ross i Rachel... No wiecie 2x15 7.8

Joey kupuje dwa fotele i duży telewizor, ciężko im się teraz z Chandlerem podnieść z wygodnych foteli. Pierwsza oficjalna randka Rossa i Rachel kończy się wspólnie spędzoną nocą w muzeum. Monica spotyka się z przyjacielem swoich rodziców, który jest od niej o 21 lat starszy.

8

Przyjaciele: Ten z filmem ze studniówki 2x14 8.0

Monica wciąż nie może znaleźć pracy, a zaczyna jej brakować pieniędzy. Ross namawia ją, by poprosiła rodziców o pomoc finansową. Joey kupuje Chandlerowi okropną, złotą bransoletę przyjaźni. Przy okazji przypadkowego znalezienia starego video sprzed balu maturalnego Moniki i Rachel, prawdziwe uczucia Rossa wychodzą na jaw.

8

Przyjaciele: Ten po Superpucharze: część 2 2x13 7.8

Ross jest zawiedziony, że znaleziony przez niego na planie filmowym Marcel, nie poświęca mu wystarczająco dużo uwagi. Joey stara się o rolę w filmie, a Monica i Rachel rywalizują o względy u Jean-Claude Van Damme'a. Chandler spotyka swoją byłą koleżankę z klasy, Susie Moss, którą kiedyś upokorzył nadając niewdzięczną ksywkę.

8

Przyjaciele: Ten po Superpucharze: część 1 2x12 7.8

Joey poznaje Erikę Ford, pierwszą fankę swojej postaci dr Drake'a Ramore. Phoebe jest zaproszona, by zagrać parę utworów dla dzieci w publicznej bibliotece, ale brutalne słowa jej piosenek szokują rodziców. Ross zauważa w reklamie małpkę podobną do Marcela, postanawia go odnaleźć.

8

Przyjaciele: Ten z lesbijskim weselem 2x11 7.8

Ross nie jest wystarczająco pewny siebie, by uczestniczyć w lesbijskim ślubie swojej byłej żony Carol. Człowiek od weselnego cateringu miał wypadek, dzięki temu Monika dostaje zlecenie. Joey pojawia się po raz pierwszy w telewizji jako dr Drake Ramore. 82-letnia klientka Phoebe umiera podczas masażu. Rachel denerwuje się wizytą matki, bo będzie to ich pierwsze spotkanie odkąd Rachel porzuciła Barry'ego przed ołtarzem. Wszyscy idą na ślub Carol i Susan.

8

Przyjaciele: Ten z Russem 2x10 7.8

Joey zbiera mnóstwo złych recenzji za swoją ostatnią sztukę. Monica znów umawia się z Bobby'm, który teraz za dużo pije. Rachel idzie na randkę i twierdzi, że nie jest zła na Rossa, ale już nic do niego nie czuje. Zaskakująco, ta randka ma na imię Russ i jest bardzo podobny do Rossa. Bobby trzeźwieje dla Moniki, jedyny problem w tym, że robi się przy tym bardzo nudny. Joey może dostać rolę w serialu, jednak musiałby przespać się z kobietą od castingu i nie jest pewien, czy to dobry pomysł.

8

Przyjaciele: Ten z tatą Phoebe 2x9 7.8

Rachel wciąż jest obrażona na Rossa. Phoebe orientuje się, że matka ją okłamała i na zdjęciu, które ma od dzieciństwa, wcale nie jest jej ojciec, tylko model. Udaje się więc do swojej babci, by dowiedzieć się prawdy. Ross sugeruje, by Rachel zrobiła własną listę o nim, dzięki czemu poczuje się lepiej. Rachel i Monica przygotowują u siebie przyjęcie bożonarodzeniowe. Phoebe boi się spotkania z ojcem.

8

Przyjaciele: Ten z listą 2x8 7.9

Rachel opowiada Monice i Phoebe, a Ross Chandlerowi i Joey'owi, o ich pierwszym pocałunku. Ross musi zdecydować, czy zrezygnować z Julie na rzecz Rachel. Phoebe śpiewa w Central Perk piosenkę o miłosnym trójkącie. Monica dostaje nową pracę i wymyśla przepisy z użyciem syntetycznego substytutu czekolady. Chandler, Joey i Ross tworzą listę z zaletami i wadami Julie i Rachel, wierząc, że to pomoże w podjęciu decyzji.

8

Przyjaciele: Ten, w którym Ross się dowiaduje 2x7 7.8

Rachel twierdzi, że przeszło jej już zauroczenie Rossem i Monica umawia ją na randkę. Ta nie koncentruje się jednak na spotkaniu, a mocno się upija. Tak naprawdę jest przygnębiona, że Ross i Julie kupują wspólnie kota, zostawia też Rossowi wiadomość na automatycznej sekretarce, zdradzając przy tym swoje prawdziwe uczucia.

8

Przyjaciele: Ten z dzieckiem w autobusie 2x6 7.8

Ross zjada ciasto z kiwi i ma reakcję alergiczną. Mimo jego protestów z powodu strachu przed zastrzykami, Monica zabiera go do szpitala, więc Chandler i Joey muszą zaopiekować się małym Benem. Nie idzie im to zbyt dobrze, używają dziecka, by podrywać kobiety, a w końcu zapominają go zabrać wysiadając z autobusu. W międzyczasie, profesjonalna gitarzystka gra w Central Perk, na miejscu Phoebe.

8

Przyjaciele: Ten z pięcioma stekami i bakłażanem 2x5 7.8

Chandler odbiera telefon od dziwnej kobiety, która chciała zadzwonić do swojego byłego chłopaka Boba. Chandler organizuje urodziny Rossa. Monica dostaje awans na szefową lunchów i przejmuje kierownictwo nad zamówieniami, co przyjaciele świętują razem podczas kolacji. Jednak Rachel, Joey i Phoebe są niezadowoleni z wyboru restauracji. Monica wynosi z pracy pięć steków i bakłażana, za co ponosi konsekwencje.

8

Przyjaciele: Ten z mężem Phoebe 2x4 7.8

Niespodziewanie pojawia się dawny przyjaciel-gej Phoebe, za którego wyszła sześć lat temu, gdy ten potrzebował zielonej karty, a teraz potrzebny jest mu o rozwód. Przyjaciele nie wiedzieli nic o całej sprawie, a wyjście tego sekretu na światło dzienne wywołało wyjawienie fali tajemnic całej szóstki. Ross zwierza się Rachel, dlaczego nie spał jeszcze z Julie.

8

Przyjaciele: Ten, w którym umiera Heckles 2x3 7.8

Heckles, sąsiad Moniki i Rachel mieszkający pod nimi, zawsze uskarża na ich hałas i głośne tupanie. Wciąż narzekając, Heckles umiera, zostawiając wszystkie swoje rzeczy i mieszkanie Monice i Rachel. Miejsce jest największym bałaganem jaki dziewczyny kiedykolwiek widziały. Sprzątając mieszkanie, Chandler uświadamia sobie jak wiele łączy go ze zmarłym i boi się, że też umrze w samotności.

8

Przyjaciele: Ten z mlekiem z piersi 2x2 7.9

Joey ma problem w pracy z nowo zatrudnionym chłopakiem, który jest od niego lepszy. Monica i Julie idą razem na zakupy, ale Monica stara się ukryć ten fakt przed Rachel. Dziewczyna dowiaduje się i jest zła. Wszyscy wyzywają Rossa, aby spróbował mleka z piersi Carol.

8

Przyjaciele: Ten z nową dziewczyną Rossa 2x1 7.9

Ross wraca z Chin... z nową dziewczyną - Julie. Chandler czuje się winny, że doradził mu, aby zapomniał o Rachel. Zwłaszcza że dziewczyna dowiedziała się o uczuciu jakim ją darzy Ross i jest w stanie je odwzajemnić. Monica prosi Phoebe, aby ścięła jej włosy. Chandler idzie do krawca, którego polecił mu Joey. Na miejscu okazuje się, że krawiec w sposób bardzo niekonwencjonalny wykonuje swoją pracę, co zniesmacza Chandlera.

8

Przyjaciele: Ten, w którym Rachel się dowiaduje 1x24 7.8

Joey bierze udział w badaniu nad płodnością, co uniemożliwia mu uprawianie seksu przez pewien czas. Przyjaciele robią grilla na urodziny Rachel, ale bez Rossa, który służbowo musi lecieć do Chin. Podczas odpakowywania prezentów Rachel jest zdumiona prezentem otrzymanym od Rossa. Chandler przez przypadek ujawnia prawdę o miłości Rossa do niej.

8

Przyjaciele: Ten z narodzinami 1x23 8.0

Dziecko Rossa jest w drodze. Wszyscy przyjeżdżają do szpitala. Najgorzej znosi to Monica, widząc nowo narodzone dzieci. Chandler pociesza ją, że w najgorszym wypadku on z nią weźmie ślub i będą mieli dzieci. Joey pomaga przy porodzie samotnej matce. Partnerka Carol i Ross nie przestają się kłócić, skutkiem czego Carol każe im wyjść z pokoju. Phoebe poucza nieposłuszną dwójkę w schowku dla sprzątających, po czym okazuje się, że drzwi są zatrzaśnięte.

8

Przyjaciele: Ten z licealistą 1x22 7.8

Ross jest zazdrosny, ponieważ Rachel miała sen, w którym uprawiała seks z Chandlerem. Nowy chłopak Monici jest na ostatnim roku college'u. Jednak różnica wieku nie jest problemem, ponieważ dziewczyna powiedziała mu, że ma 22 lata. Phoebe zastępuje sekretarkę Chandlera, co pozwala mu odkryć, że ludzie z pracy go nie lubią. Ethan i Monica idą do łóżka, po czym okazuje się, że chłopak jest znacznie młodszy niż mówił.

8

Przyjaciele: Ten z fałszywą Monicą 1x21 7.8

Monica dowiaduje się, że jej karta kredytowa została skradziona. Jakaś kobieta, o tym samym imieniu, podszywa się pod nią i wydaje jej pieniądze. Monica jest zazdrosna, ponieważ uważa, że złodziejka żyje jej życiem i robi to lepiej. Marcel kopuluje ze wszystkim, przez co Ross jest zmuszony oddać go. Jednak znalezienie odpowiedniego zoo okazuje się dosyć trudnym zadaniem.