widoczny tu i tam. hasam.

Kolejne ENEMEFY! 0

Już niedługo rozpoczyna się kolejna gratka dla kinomanów, czyli Nocne Maratony Filmowe – ENEMEF’y!

Tym razem w repertuarze znalazły się najlepsze produkcje, współczesnego mistrza kina hiszpańszkie, czyli Pedro Almodovara. Reżyser, który zaczynał od kręcenia krótkometrażowych filmów porno. Zdobywca dwóch Oscarów, dwukrotnie nagradzany w Cannes, zwycięzca w Złotych Globach, Felixach i wielu, wielu innych nagrodach i festiwalach.

Pierwszym filmem jaki zostanie wyemitowany jest Volver. Przedpremierowy pokaz najnowszego dziecka Hiszpana, okrzyknięte jego triumfalnym powrotem. Fabuła filmu przedstawia się następująco: Raimunda mieszka z córką i mężem w Madrycie. Musi ciężko pracować, aby związać koniec z końcem i napewno nie jest to życie jakie sobie wymarzyła. Kiedy jej mąż, Paco, zaczyna dobierać się do jej córki, ta zabija go. Raimunda postanawia ukryć go w restauracji, którą ma pilnować. W tym samym czasie umiera jej ciotka, a w rodzinnym miasteczku, zaczyna pojawiać się duch jej dawno zmarłej matki.

W repertuarze znajdziemy jeszcze: Porozmawiaj z nią?, Złe wychowanie? i Wszystko o mojej matce?.

A 15 września czeka nas jeszcze jeden maraton z thirlerami w rolach głównych. Wyemitowane zostaną filmy, które trzymają w napięciu do ostatniej sekundy, potrafią zaskoczyć, a będą to: Zostań, Wykolejony, Infernal Affairs: Piekielna gra i Memento.

Więcej informacji na <a href=http://www.enemef.pl/ title=www.ENEMEF.pl>www.ENEMEF.pl

Plakat nocy mrocznych thirllerów /enemef.plPlakat nocy mrocznych thirllerów /enemef.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…