"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Odlot na świecie 1

W miniony weekend najbardziej dochodową produkcją poza Ameryką była animacja studia Pixar pt. Odlot. Okazało się, iż obraz Pete'a Doctera zarobiła w ciągu całego tego okresu kolejne 27,9 mln $. Oznacza to, iż film ten ma na swoim koncie świetne 295,8 mln $ wpływów. Według zachodnich serwisów w Polsce wpływy z debiutu Odlotu wyniosły 1,6 mln $, co jest prawdziwym rekordem, jeśli chodzi o animacje 3D w naszym kraju.

Kadr z filmu Odlot (2009)

Na pozycji drugiej znalazła się inna animacja – Załoga G. Obraz producenta, Jerry'ego Bruckheimera zadebiutowała w ten weekend w większości zachodnio-europejskich krajów, co przełożyło się na wpływy w wysokości 12,5 mln $. Łączne przychody tej Disney’owskiej produkcji to blisko 127,9 mln $.

Dalej całkiem dobrze sobie radzi Brzydka prawda, która znajduje się na trzeciej pozycji w rankingu Box Office Świat. Obraz w miniony weekend zarobił przyzwoite 8,8 mln $, a jego łączne wpływy wynoszą już 94,1 mln $. Trzeba przyznać, iż komedia z udziałem Katherine Heigl i Gerarda Butlera radzi sobie zdecydowanie lepiej poza Stanami niż w Ameryce.

Czwartą pozycje zajmuje debiutująca również w Stanach w ten weekend komedia pt. Raj dla par. Obraz zarobił co prawda 6,8 mln $, ale zbiera dosyć chłodne recenzje przez co możemy spodziewać się, iż raczej nie osiągnie większego sukcesu wśród światowej publiczności.

Piąta pozycja należy to Bękartów wojny, które w miniony weekend miały wpływy na poziomie 6,4 mln $. To niewątpliwe największy sukces Quentina Tarantino od lat, bowiem film ma na swoim koncie już 166,1 mln $. Dla porównania łączne wpływy Kill Bill i Kill Bill 2 poza Ameryką wynoszą 197 mln $. Na dodatek wszystko wskazuje, iż jeszcze przez kilka tygodni będzie gościł na naszym rankingu, bowiem dopiero debiutuje w niektórych azjatyckich krajach.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…