Chen Kaige i film o cesarzowej 0

Słynny chiński reżyser, Chen Kaige jest główny kandydatem do stworzenia filmu o Yang Guifei. Obraz o budżecie 12 milionów dolarów będzie kręcony na podstawie scenariusza Chen Hana (Red Cliff).

Chen Kaige

Kandydaci do stołka reżysera są zacni – John Woo, Ang Lee, Peter Chan i Chen Kaige. Mówi się, że obecnie Kaige jest na prowadzeniu.

Kobieta pojawiła się na dworze cesarskim jako konkubina księcia Shouwanga.. Szybko rozkochała w sobie starzejącego się Xuanzonga, który w 745 r. uczynił ją swoją drugą żoną i nadał jej imię Guifei. Yang Guifei bez skrupułów wykorzystywała swój wpływ na cesarza i zaczęła odgrywać decydującą rolę na dworze. Wymusiła tytuły książęce dla swoich braci i olbrzymie majątki dla sióstr, a jeden z jej kuzynów, Yang Guozhong, został dzięki protekcji kanclerzem. Gdy w 755 r. wybuchła rebelia An Lushana, cesarz musiał uciekać wraz z dworem ze stolicy. W czasie ucieczki doszło do buntu cesarskiej gwardii, w wyniku czego został zamordowany kanclerz Yang Guozhong. Chcąc uniknąć zemsty ze strony wszechwładnej Yang Guifei zbuntowani żołnierze zażądali od cesarza wydania na nią wyroku śmierci. Obawiający się o własne życie Xuanzong rozkazał jej popełnić samobójstwo. [zródło: wikipedia.org]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…