Peter Berg nie wyreżyseruje Diuny!

Diuna

Pojawiła się informacja, że Peter Berg nie wyreżyseruje adaptacji książki Franka Herberta pod tytułem Diuna.

Diuna należy do klasyków literatury SF. Książka napisana przez Franka Herberta została wydana po raz pierwszy w 1965 roku. Bohaterem Diuny jest Paul Atryda, którego ojciec został mianowany nowym rządcą planety przez samego Imperatora. Jednak on okaże się kimś więcej, rozpoczynając wydarzenia, które zmienią oblicze planety i całej Galaktyki.

Mieliśmy już dwie ekranizacje. Pierwsza to film Davida Lyncha, który jest przyjmowany bardzo różnie przez wielbicieli książki i kina SF. Druga to kompletnie nieudany miniserial z 2000 roku. Za to bardzo dobrze była przyjęta adaptacja drugiego i trzeciego tomu pod tytułem Dzieci Diuny.

Paramount Picture szuka teraz reżysera, który zrobi film o budżecie poniżej 175 milionów dolarów. Nie chcą niczego, co by przypominało efekty specjalne z filmu z 1984 roku.

Chcą reżysera, który pała pasją do powieści i jest entuzjastycznie nastawiony do projektu. Studio rozważa dwie kandydatury – Neill Blomkamp (Dystrykt 9) oraz bardziej prawdopodobny to Neil Marshall, który dostał już scenariusz.

Jak myślicie? Który z nich zostanie reżyserem?