Będzie pełny sezon Gry o Tron!

Lena Headey

HBO ogłosiło już dawno, że podejmie decyzję o produkcji całego sezonu Gry o tron na podstawie książek George’a R.R. Martina, w marcu, po tym, jak ocenią odcinek pilotowy nakręcony w ubiegłym roku. Nie było wiadomo dokładnie, którego marca, ale ten dzień nadszedł już dzisiaj. Oficjalnie ogłoszono zamówienie 9 dodatkowych odcinków, które wraz z pilotem będą stanowiły pierwszy sezon serialu. Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu tego roku, w Belfaście. Premiera zaś planowana jest na wiosnę 2011.

Od momentu, kiedy rozpoczęto przygotowania do adaptacji zainteresowanie i szum w Internecie były olbrzymie. Chociaż decyzja o nakręceniu dalszych odcinków była oczekiwana, teraz mamy w końcu oficjalną decyzję.
Odcinek pilotowy został wyreżyserowany przez Thomasa McCarthy’ego na podstawie scenariusza Davida Benioffa i D.B. Weissa. W obsadzie m.in.: Sean Bean, Mark Addy, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Iain Glen, Lena Headey i Jason Momoa.

HBO opublikowało też pierwsze oficjalne zdjęcie, które można obejrzeć poniżej. Przedstawia ono Waymara Royce’a (w tej roli Jamie Campbell Bower) w zaśnieżonym lesie. Jest to scena z początku pilota.

W Zachodnich Krainach umiera król Robert, który kilka lat wcześniej zdobył tron obalając poprzednią rządzącą dynastię – Targaryenów. Po jego śmierci rozpoczyna się walka o władzę, w której udział biorą: syn króla – Joffrey, jego bracia Stannis i Renly oraz kilku spośród najpotężniejszych lordów. Tymczasem tron pragnie odzyskać prawowity król Viserys Targaryen, a krajowi grozi atak tajemniczych Innych

Czyżby szykował się najlepszy fantasy od czasów Władcy Pierścieni? Biorąc pod uwagę fakt, jak HBO podchodzi do swoich superprodukcji serialowych, można wysnuć wnioski. Jak sądzicie?