Będzie pełny sezon Gry o Tron! 1

HBO ogłosiło już dawno, że podejmie decyzję o produkcji całego sezonu Gry o tron na podstawie książek George’a R.R. Martina, w marcu, po tym, jak ocenią odcinek pilotowy nakręcony w ubiegłym roku. Nie było wiadomo dokładnie, którego marca, ale ten dzień nadszedł już dzisiaj. Oficjalnie ogłoszono zamówienie 9 dodatkowych odcinków, które wraz z pilotem będą stanowiły pierwszy sezon serialu. Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu tego roku, w Belfaście. Premiera zaś planowana jest na wiosnę 2011.

Lena Headey

Od momentu, kiedy rozpoczęto przygotowania do adaptacji zainteresowanie i szum w Internecie były olbrzymie. Chociaż decyzja o nakręceniu dalszych odcinków była oczekiwana, teraz mamy w końcu oficjalną decyzję.
Odcinek pilotowy został wyreżyserowany przez Thomasa McCarthy’ego na podstawie scenariusza Davida Benioffa i D.B. Weissa. W obsadzie m.in.: Sean Bean, Mark Addy, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Iain Glen, Lena Headey i Jason Momoa.

HBO opublikowało też pierwsze oficjalne zdjęcie, które można obejrzeć poniżej. Przedstawia ono Waymara Royce’a (w tej roli Jamie Campbell Bower) w zaśnieżonym lesie. Jest to scena z początku pilota.

W Zachodnich Krainach umiera król Robert, który kilka lat wcześniej zdobył tron obalając poprzednią rządzącą dynastię – Targaryenów. Po jego śmierci rozpoczyna się walka o władzę, w której udział biorą: syn króla – Joffrey, jego bracia Stannis i Renly oraz kilku spośród najpotężniejszych lordów. Tymczasem tron pragnie odzyskać prawowity król Viserys Targaryen, a krajowi grozi atak tajemniczych Innych

Czyżby szykował się najlepszy fantasy od czasów Władcy Pierścieni? Biorąc pod uwagę fakt, jak HBO podchodzi do swoich superprodukcji serialowych, można wysnuć wnioski. Jak sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…