Mesjasz w Cinema City. Konkurs 2

Już 26 marca, widzowie wybranych kin Cinema City w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi będą mogli doświadczyć niezwykłej atmosfery uroczystych obchodów Wielkanocy w historycznej King’s Chapel w Cambridge. Miłośnicy CineMAESTRO usłyszą jedno z najznakomitszych oratoriów w historii muzyki sakralnej, "Mesjasz" G.F. Händla w wykonaniu najsłynniejszego brytyjskiego chóru, w mistycznej scenerii architektonicznej perły Europy. Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia do wrocławskiego kina Cinema City Korona na premierę!

"Mesjasz", uważany za najlepsze oratorium Händla i jednocześnie jedno z najpopularniejszych oratoriów w historii muzyki poważnej, zgodnie z legendą powstał w zaledwie dwa tygodnie, gdy kariera kompozytora była bliska załamania. Dzieło, które osławiło nazwisko twórcy na całym świecie, jest chrześcijańską prezentacją życia Jezusa, a wyśpiewane teksty zaczerpnięte zostały z wersetów Pisma Świętego. Kompozycja składa się z trzech części, skoncentrowanych wokół najważniejszych wydarzeń ewangelicznych. Pierwsza część opowiada o oczekiwaniu na narodzenie Jezusa i jego przyjściu na świat. Druga opisuje życie Chrystusa, mękę Pańską i Zmartwychwstanie. Trzecia część natomiast, powstała w oparciu o ewangelię św. Jana, mówi o ewangelizacji i misji zbawienia ludzkości.

Oratorium G.F. Händla "Mesjasz" wykonane w the Chapel of King’s College w Cambridge, jednym z najważniejszych średniowiecznych budowli Wielkiej Brytanii, gwarantuje mistyczne doświadczenie, wprowadzające w klimat Świąt Wielkanocnych. Majestatyczna architektura tej niezwykłej budowli w połączeniu z niezwykłą akustyką wnętrza i chóralną harmonią, tworzą pełną emocji całość.

Wyjątkowe wykonanie zostało utrwalone w formacie obrazu High Definition i technice dźwięku Dolby Surround. Prezentowany koncert został zarejestrowany podczas dziesięciodniowych obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w kwietniu 2009 roku, przy okazji dwóch nakładających się wydarzeń: 250. rocznicy śmierci kompozytora i 800. rocznicy powstania Uniwersytetu Cambridge.

Chapel of King’s College w CambridgeChapel of King’s College w Cambridge

Chór z King’s College to znany na całym świecie reprezentant brytyjskiej muzyki sakralnej, i niemal narodowy skarb Brytyjczyków o prawie pięćsetletniej tradycji. Swoje istnienie zawdzięcza królowi Henrykowi VI, który wprowadził codzienny śpiew chóralny do King’s Chapel. Dziś chór z King’s College swoje uznanie zawdzięcza nie tylko wielowiekowej tradycji, jaką reprezentuje, ale również niezwykłym nagraniom, radiowym audycjom oraz licznym światowym tournee, dzięki którym dał się poznać milionom słuchaczy w różnych zakątkach świata.

Już wkrótce, dzięki wyjątkowej kinowej projekcji w ramach cyklu CineMAESTRO, także polscy miłośnicy muzyki sakralnej będą mogli doświadczyć siły tego wspaniałego wykonania.

Spektakl będzie można zobaczyć w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. W ramach cyklu CineMAESTRO odbyła się już premiera opery W.A. Mozarta „Wesele Figara”, „La traviaty” Giuseppe Verdiego, „Cyganerii” G. Rossiniego i baletu „Śpiąca królewna” P.I. Czajkowskiego. Kolejne prezentowane inscenizacje to opera „Cyganeria” G.Pucciniego i „Don Giovanni” W.A Mozarta.

Następna projekcja "Mesjasza" G.F. Händla odbędzie się w pierwszy dzień obchodów tegorocznego Triduum Paschalnego, w Wielki Czwartek (1.04).

ZADANIE konkursowe:
1. Kto jest autorem oratorium Mesjasz?

Nagrody w konkursie
2 podwójne bezpłatne bilety na premierowy pokaz Mesjasza, który odbędzie się 26.03.2010 (piątek) w Cinema City Korona o godzinie 19:00.

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Mesjasz,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 25 marca 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 26 marca do godz. 12.00.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…