"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Leterrier krytykuje wersję 3D 1

Reżyser Louis Leterrier w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów zdystansował się od konwersji swojego filmu Starcie Tytanów. Powiedział on, iż nie miał wpływu na to jak powstała wersja trójwymiarowa jego obrazu, więc nie może ponosić za nią odpowiedzialności. Skrytykował przy tym studio Warner Bros za to, że nie zgodziło się go włączyć do pracy nad wersją trójwymiarową.

Reżyser Louis Leterrier

W udzielonym wywiadzie Leterrier w ostrych słowach skrytykował producentów studia Warner Bros. Poinformował on o tym, iż po swoim sprzeciwie odnośnie skonwertowania filmu do wersji 3D został całkowicie odcięty od prac nad wersją trójwymiarową. I to mimo jego późniejszych usilnych prób o włączenie go do projektu.

Reżyser zaznaczył, iż jego zdaniem wersja trójwymiarowa, którą tak wiele osób krytykuje, wyszła tak źle głównie przez fakt, iż podczas procesu tworzenia filmu wszystkie sceny były kręcone z myślą o wersji 2D. Przez to w niektórych momentach wersja trójwymiarowa razi mocną sztucznością i zdaje się być jedynie wyciąganiem pieniędzy od widzów. To zaś powoduje, że w ogólnym przekazie film jest mocniej krytykowany.

Głos Leterriera jest, więc kolejnym głosem krytyki wobec szybkiej konwersji filmów 2D na 3D. Jednym z głównych przeciwników jest James Cameron, który zaznacza, iż nie jest krytykiem samej konwersji, ale tego, że twórca filmowy powinien o niej wiedzieć przed realizacją filmu. Przez to wiele scen można by kręcić inaczej i nie raziłyby sztucznością. Na dodatek uważa on, iż tzw. szybka konwersja (która trwa conajwyżej jeden miesiąc) jest niczym innym niż wyciąganiem pieniędzy od widzów.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Young_Caesar

a szkoda ze to tak wszystko na chama, bo myślałem ze to będize świetny pomysł ten film w 3D…
No cóż chyba poczekam kilka dni od premiery zeby jeszcze zobaczyc jakies świeże opinie przed udaniem sie na seans

Tomassh

"Avatar" to jest prawdziwi film 3D, bo był kręcony tą techniką od początku do końca, a robienie na siłe z filmów 2D filmy 3D, kompletnie nie ma sensu :/

Adam_Siennica

No, to jest tylko potwierdzenie, że konwersja to totalna pomylka. Alicja w krainie czarów wyglądała tragicznie ,więc to musi wyglądać gorzej zważywszy ze krócej konwersja trwała :/ W tym przypadku tylko 2D

Quagmire

Nawet reżyser krytykuje tą konwersję, to ostateczny sygnał aby nie iść na 3D Tytanów. A Leterrier już chyba nie znajdzie pracy w Warnerze.

Adam_Siennica

Za 3-4 lata 3D będzie w 99% głównym czynnikiem w kinie, więc chyba musisz to zaakceptować albo nie czytać. To jest przyszłość kina. A póki co, w kinie każdy ma wybór pomiędzy 2D a 3D. Na jesień telewizory 3D, bluray 3D itd. To jest rzeczywistość.

Proszę czekać…