"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Miramax sprzedane? 0

Walt Disney Corporation ogłosiło, iż rozpoczęto finalną turę rozmów w sprawie sprzedaży upadającego studia Miramax braciom Weinstein. Dwaj producenci za pomocą grupy inwestorów zaproponowali blisko 625 mln $, za kupno studia wraz z jej całą biblioteką filmową. Nie wiadomo jednak czy dojdzie do porozumienia, bowiem Disney liczył, że uda mu się uzyskać conajmniej 700 mln $ za sprzedaż firmy- córki.

Logo studia Miramax

Studio Miramax zostało założone nieco ponad 30 lat temu przez młodych wtedy braci Weinstein. Po kilku latach dzięki trafnym decyzją studio to stało się najlepszą wytwórnią produkującą kino niezależne oraz tzw. "poważniejsze produkcje". Co więcej większość obrazów produkowanych przez to studio chwalili nie tylko krytycy ale także widzowie. Właściwie każdy film do lat 90-tych wyprodukowany przez Miramax był dochodowy.
Bracia Weinstein po słabszych kilku latach (1989- 1993) postanowili sprzedać firmę koncernowi Disney’a. Uzyskali jednak zgodę, że będą wciąż zarządzać wytwórnią. Współpraca pomiędzy nimi układała się dosyć dobrze do 2001 roku, kiedy to studio zaczeło tworzyć coraz więcej niedochodowych obrazów. Wreszcie w 2005 roku bracia Weinstein ostatecznie porzucili studio Miramax.

Dzisiaj wracają dzięki grupce inwestorów, miliarderowi Ronowi Burkle’u oraz funduszu hedgingowemu. Chcą w ten sposób połączyć Miramax z własnym studiem The Weinstein Co. Te drugie boryka się aktualnie z ogromnymi kłopotami finansowymi. Bracia Weinstein liczą, więc, iż łącząc oba studia uda im się wreszcie wyjść na prostą.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Jack_Daniels 2010-04-19

Rany, kiedy wy się tu nauczycie pisać po polsku?
"dzieki trafnym decyzją" czy może raczej "decyzjom"

"dzięki funduszu" czy może jednak "dzięki funduszowi"???

Proszę czekać…