"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Paltrow rezygnuje z The Danish Girl 1

Aktorka Gwyneth Paltrow postanowiła zrezygnować z udziału w filmie pt. The Danish Girl. Decyzję swoją umotywowała przedstawionym harmonogramem prac, który wymaga od niej uczestnictwo w zdjęciach w różnych częściach świata. To zaś mogłoby być zbyt wyczerpujące dla jej dzieci. To, więc kolejna roszada przy produkcji tego filmu.

Gwyneth Paltrow w filmie Iron Man 2 (2010)

Biograficzna produkcja The Danish Girl nie ma szczęścia, co do obsady. Początkowo reżyserem miał być Anand Tucker, który został zastąpiony Tomasem Alfredsonem. Kilka miesięcy temu z prac przy tej produkcji zrezygnowała Charlize Theron. Wtedy zatrudniono w jej miejsce Gwyneth Paltrow, która również postanowiła nie uczestniczyć w tym projekcie. Tak, więc z obsady wiemy jedynie, iż wciąż główną rolę zagra Nicole Kidman.

Film The Danish Girl oparty jest na prawdziwej historii Duńskiego artysty Einara Mogensa Wegenera, który w roku 1930 poddał się operacji zmiany płci. Wegener poznał swoją ukochaną na Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze następnie ożenił się z nią w 1904 roku. Po pewnym czasie jego żona – Gerda Gottlieb poprosiła go o to, aby ten ubrał się w kobiecy strój, aby mogła ukończyć portret. Od tego czasu wielokrotnie artysta przebierał się w damskie ubrania. Ostatecznie postanowił poddać się operacji zmiany płci. Kiedy o historii stało się głośno Król Danii anulował ich małżeństwo, również Gerda odeszła od swojego męża wiążąc się z pilotem. Wegener wymógł na władzach uznanie go za kobietę i tak stał się Lili Elbe. W późniejszych operacjach próbował dokończyć zmianę płci w ten sposób, aby móc zostać matką, ale okazało się to niemożliwe. Lilli zmarła w wyniku komplikacji pooperacyjnych w 1931 roku.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…