Paltrow rezygnuje z The Danish Girl

Gwyneth Paltrow w filmie Iron Man 2 (2010)

Aktorka Gwyneth Paltrow postanowiła zrezygnować z udziału w filmie pt. The Danish Girl. Decyzję swoją umotywowała przedstawionym harmonogramem prac, który wymaga od niej uczestnictwo w zdjęciach w różnych częściach świata. To zaś mogłoby być zbyt wyczerpujące dla jej dzieci. To, więc kolejna roszada przy produkcji tego filmu.

Biograficzna produkcja The Danish Girl nie ma szczęścia, co do obsady. Początkowo reżyserem miał być Anand Tucker, który został zastąpiony Tomasem Alfredsonem. Kilka miesięcy temu z prac przy tej produkcji zrezygnowała Charlize Theron. Wtedy zatrudniono w jej miejsce Gwyneth Paltrow, która również postanowiła nie uczestniczyć w tym projekcie. Tak, więc z obsady wiemy jedynie, iż wciąż główną rolę zagra Nicole Kidman.

Film The Danish Girl oparty jest na prawdziwej historii Duńskiego artysty Einara Mogensa Wegenera, który w roku 1930 poddał się operacji zmiany płci. Wegener poznał swoją ukochaną na Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze następnie ożenił się z nią w 1904 roku. Po pewnym czasie jego żona – Gerda Gottlieb poprosiła go o to, aby ten ubrał się w kobiecy strój, aby mogła ukończyć portret. Od tego czasu wielokrotnie artysta przebierał się w damskie ubrania. Ostatecznie postanowił poddać się operacji zmiany płci. Kiedy o historii stało się głośno Król Danii anulował ich małżeństwo, również Gerda odeszła od swojego męża wiążąc się z pilotem. Wegener wymógł na władzach uznanie go za kobietę i tak stał się Lili Elbe. W późniejszych operacjach próbował dokończyć zmianę płci w ten sposób, aby móc zostać matką, ale okazało się to niemożliwe. Lilli zmarła w wyniku komplikacji pooperacyjnych w 1931 roku.

Źrodło: www.cinemablend.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux