Hugh Jackman i Christian Bale najlepsi 0

Adaptacja powieści Christophera Priesta w reżyserii Christophera Nolana The Prestige zajęła pierwsze miejsce w amerykańskim box office.

Udało im się prześcignąć spodziewanego zwycięzcę – Sztandar Chwały Clinta Eastwooda.

Kadr z filmu The Prestige 2006Kadr z filmu The Prestige 2006

Bohaterami filmu The Prestige są dwaj rywalizujący ze sobą iluzjoniści (Hugh Jackman iChristian Bale). Początkowo przyjazne współzawodnictwo przeradza się w zażartą walkę, która zaczyna zagrażać życiu ich samych oraz osób z ich otoczenia. W obrazie zobaczymy również Michaela Caine'a, Scarlett Johansson i Davida Bowie. Dzieło w pierwszym tygodniu zarobiło 14,8 miliona dolarów, czym zapewnił sobie miejsce na szczycie notowania.

Na drugim miejscu niezachwianie utrzymuje się Infiltracja Martina Scorsese z 13,7 milionami dolarów na koncie. Obraz przez trzy tygodnie zdążył zarobić już 77 milonów dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem sezonu.

Sztandar Chwały zadebiutował w notowaniu zajmując trzecią lokatę z 10,2 milionami dolarów. Film powstał na bazie bestsellerowej książki Jamesa Bradleya i Rona Powersa, opisującej bitwę o Iwo Jimę w lutym 1945 roku. W rolach głównych wystąpili Ryan Phillipe, Paul Walker i Jamie Bell.

Kadr z filmu Sztandar Chwały 2006Kadr z filmu Sztandar Chwały 2006

Na czwartym miejscu listy znalazła się familijna produkcja Flicka w reżyserii Michaela Mayera. Główną bohaterką jest kilkunastoletnia Katie (Alison Lohman), która otrzymuje w prezencie wymarzonego konia. Musi jednak sama się nim zaopiekować. W pierwszym tygodniu przyniósł dochód 7,7 miliona dolarów.

Ostatnią z premier jest trzeci w dorobku film Sofii Coppoli Maria Antonina z Kirsten Dunst wcielającą się w rolę młodej francuskiej królowej. Film ukazuje życie zniesławionej żony Ludwika XVI w nieco odmiennej perspektywie i wyjaśnić przyczyny, dla których Maria Antonina została kompletnie niezrozumiana przez swój naród. Obraz zajął ósme miejsce amerykańskiego box office zarabiając 5,3 miliona dolarów.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…