"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Incepcja zawładnęła światem 0

Liderem zestawienia Box Office Świat po raz kolejny została produkcja Christophera Nolana pt. Incepcja. Obraz ten radzi sobie wciąż znakomicie. W weekend przychody z wyświetlania w kinach wyniosły 46,6 mln $. To z kolei oznacza, iż łączne przychody producentów wynoszą już niezłe 250 mln $.

Kadr z filmu Incepcja (2010)

Pozycję drugą utrzymała animacja studia Pixar pt. Toy Story 3. W miniony weekend film ten zarobił kolejne 29,4 mln $. Jeszcze w tym tygodniu produkcja ta powinna przekroczyć magiczną granicę pół miliarda dolarów. Aktualnie łączne przychody wynoszą 498,7 mln $.

Na pozycji trzeciej znalazł się thriller pt. Salt. Obraz z udziałem Angeliny Jolie wciąż świetnie radzi sobie na rosyjskim rynku. W miniony weekend przychody z wyświetlania filmu wyniosły 16,9 mln $, a oznacza to, że łączne przychody producentów wynoszą już 62,8 mln 4.

Dopiero na miejscu czwartym znalazła się komedia Duże dzieci. W przeciwieństwie do amerykańskiego rynku na świecie produkcja ta nie radzi sobie tak dobrze. W weekend przychody wyniosły 12,7 mln $, zaś łączne to tylko 33,5 mln $.

A pierwszą piątkę zamyka Wybuchowa para z udziałem Cameron Diaz i Toma Cruise'a. Tutaj mamy sytuacje odwrotną niż komedia Duże dzieci. Na rynku amerykańskim notowania tej produkcji nie były najlepsze zaś świat chyba wciąż lubi Toma. W weekend przychody wyniosły 12,2 mln $, co jest wynikiem bardzo dobrym. Łącznie na koncie producentów znajduje się, więc już 128,2 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Sprite_123

film jest naprawde spoko, fabuła orginalna, psychologiczna i ciekawa.
Są również dobre animacje.

Proszę czekać…