"May the Force Be With You"

Drugi remake Bloba w 2008? 0

Planowany drugi remake horroru Blob, zabójca z kosmosu na rok 2007 zostanie zrealizowany najwcześniej za 2 lata, czyli pod koniec roku 2008, ponieważ do tej pory nie ustalono prawie żadnych szczegółów dotyczących nowego projektu. Studio Paramount Pictures ograniczyło się do wyznaczenia producentów i scenarzystów nowego projektu, nie jest jeszcze znany reżyser, ani nikt z obsady filmu.

Kadr z filmu Blob zabójca 1988Kadr z filmu Blob zabójca 1988

Pierwszy film noszący tytuł The Blob powstał w 1958 roku, został on uznany za jeden z najbardziej nieudanych filmów w historii gatunku science-fiction, jednak przypisano mu status filmu kultowego, głównie za rolę Steve'a McQueena. Trzydzieści lat później, czyli w 1988 roku powstał remake, który zyskał uznanie wśród fanów. Scenariusz wówczas napisał Frank Darabont a reżyserował Chuck Russell. Został uznany za jeden z lepszych remke'ów, jakie do tej pory powstały. Drugi remake miał mieć swoją światową premierę w 2007 roku, lecz nic z tego nie wyszło. Paramount Pictures zrealizuje ten projekt, lecz najwcześniej film ten mógłby się pojawić w kinach pod koniec roku 2008. Wcześniej złożono propozycje twórcom Piły: James Wan i Leigh Whannell. Nie podjęli się tego projektu, ponieważ uznali, że jest za wcześnie na robienie kolejnego remake'u Bloba, a minęło już dwadzieścia lat. Na dzień dzisiejszy wyznaczono dwóch producentów nowego The Blob, są nimi Jack H. Harris i Scott Rudin. Scenariusz jest prawdopodobnie w trakcie tworzenia przez Chada i Careya Hayesa (bracia bliźniacy). W nowym scenariuszu akcja ma zostać przeniesiona do teraźniejszości. O scenariuszu Bloba z 1958 roku mówi się, że jest uniwersalny, ponieważ bez problemu akcję można osadzić w późniejszych latach.

Akcja filmu Blob zabójca (inny tytuł: Plazma) rozgrywa się w ciągu jednej nocy w spokojnym amerykańskim miasteczku. Nagle na nocnym niebie pojawia się coś świecącego. Przybywa galaretowata (i jednocześnie bardzo inteligentna!) substancja, która zaczyna pożerać kolejnych mieszkańców, zwiększając przy tym swoje rozmiary. Plazma zaatakuje w finale nawet miejscowe kino, zjadając kolejno operatora w reżyserce, kierownika, zaś na deser najgłośniej zachowującego się na sali farmera – zaś po tym ochoczo rzuci się na resztę uciekających w panice widzów. Tylko główni bohaterowie, cheerleaderka i okoliczny wyrzutek będą w stanie wymyślić sposób na powstrzymanie tej zarazy…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…