"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie remake Czarnoksiężnika 0

Według nieoficjalnych informacji studio Warner Bros szykuje się do nakręcenia nowej wersji klasycznej bajki dla dzieci pt. Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Aktualnie szefowie studia prowadzą negocjację z Robertem Zemeckisem (Opowieść Wigilijna), który miałby stanąć za kamerą.

Logo studia Warner Bros

Prawdopodobieństwo angażu Zemeckisa wydaje się bardzo realne, gdyż już wkrótce kończy on pracę nad trójwymiarowym filmem Żółta łódź podwodna. Wiadomo również, iż nie ma żadnych innych planów a to z kolei oznacza, że jest dyspozycyjny. Tym bardziej, że studio chciałoby ruszyć z realizacją projektu jeszcze w przyszłym roku.

Czarnoksiężnik z Krainy Oz to powieść dla dzieci autorstwa L. Franka Bauma. Główną bohaterką jest mała Dorotka, która mieszka w niewielkim domku na preriach stanu Kansas. Pewnego dnia nad farmę nadciąga częsty w tych okolicach huragan. Cały domek, wraz ze znajdującymi się w nim Dorotą i pieskiem Totem, zostaje porwany przez trąbę powietrzną. Lot trwa tak długo, że znużona dziewczynka zasypia. Dziewczynka budzi się w dziwnej magicznej krainie zamieszkiwanej przez krasnoludy, mówiące drzewa, latające małpki oraz dobre i złe wróżki.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…