"May the Force Be With You"

Fox dystrybutorem sequela Uprowadzonej 0

Studio 20th Century Fox zajmie się dystrybucją Taken 2 będącego kontynuacją filmu Uprowadzona z 2008 roku. Luc Besson powiedział, że Fox podpisał umowę na dystrybucję filmu w Ameryce Północnej i w większości pozostałych krajów świata poza Francją, Niemcami, części Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Beneluksu. W tych krajach dystrybucją zajmie się EuroCorp, studio pordukujące film, lub firmy, którym te prawa zostały już wczesniej sprzedane.

Liam Neeson w filmie Uprowadzona (2008)

Fox już wcześniej współpracował z EuropaCorp przy okazji pierwszej części Uprowadzonej w reżyserii Pierre Morela. Film przy budżecie 25 milionów dolarów okazał się międzynarodowym megahitem. W USA podczas premierowego weekendu, w którym odbywał się Super Bowl, produkcja zgromadziła świetne 24.7 mln $ i zajęła pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu Box office, co przełożyło się na 145 mln przychodu z USA, a z całego świata 226.8 mln $.

Luc Besson ogłosił, że reżyserem sequela Uprowadzonej będzie Olivier Megaton. Będzie to jego trzeci pełnometrażowy film kinowy. Ostatni – Colombiana na podstawie scenariusza Bessona z Zoe Saldaną w roli głównej, jest już ukończony i czeka na swoją premierę, która będzie miała miejsce 3 sierpnia we Francji i 2 września w USA. Pierwszym był Transporter 3 z Jasonem Stathamem.

W pierwszej części Bryan (Liam Neeson), były szpieg, ma 17-letnią córkę Kim (Maggie Grace). Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…