Porucznik Columbo nie żyje 2

W wieku 83 lat zmarł aktor, Peter Falk, który na zawsze pozostanie zapamiętany jako popularny detektyw z kultowego serialu kryminalnego Columbo.

Columbo

Falk jako Columbo stał się ikoną amerykańskiej telewizji, grając tę postać przez wiele lat. Dzisiaj rzecznik rodziny potwierdził tę smutną wiadomość programowi wiadomości stacji CBS.

Aktor był także dwukrotnie nominowany do Oscara za film Murder, Inc z 1960 roku, oraz Pocketful of Miracles. Za Columbo dziesięciokrotnie był nominowany do nagrody Emmy, zdobył także w 1973 roku Złoty Glob za tę postać. Peter Falk w ostatnich latach cierpiał na demencję oraz prawdopodobnie także chorobę Alzheimera. Jego ojciec był Polakiem o czeskich i węgierskich korzeniach, a matka pochodziła z Rosji.

Columbo, jego unikalny styl prowadzenia śledztwa i wyjątkowy wizerunek był inspiracją dla wielu twórców próbujących stworzyć serial kryminalny o utalentowanym detektywie. Poniżej krótki filmik, pokazujący jego unikalność.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Darth_Artur 2011-06-25

Za dzieciaka uwielbiałem oglądać jego serial, niezapomniana postać.

Jana 2011-06-25

A poza tym charakterystyczny podniszczony nieco prochowiec i nieodłączne cygaro…
A i jeszcze tekst: "zapytam swoją żonę":)

Jana 2011-06-24

Prawie 20 lat emitowano serial z porucznikiem Columbo, następnych 20 upłynęło odkąd skończył się ten film! Peter Falk stworzył ciekawą postać nieco fajtłapowatego gliniarza, który wraca naście razy do "złoczyńcy" udając, że zapomniał jeszcze o coś zapytać… Był w tym tak irytujący, że winowajca w którymś momencie "pękał":) Oryginalna metoda!

Proszę czekać…