Rynek kanałów tematycznych coraz większy 0

Disney Channel, Kuchnia TV, N Sport, TVP Sport, MGM Channel, Discovery TVN Historia – to tylko kilka spośród wszystkich nowych kanałów, które pojawiły się na polskim rynku w ciągu ostatnich miesięcy.

Kończący się rok był pod tym względem wyjątkowo bogaty w wydarzenia, również za sprawą nowej platformy cyfrowej N. Nowe kanały, które pojawiły się na polskim rynku w 2006 roku: TVP Sport, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Disney Channel, Kuchnia TV, Comedy Central, MGM Channel, N Sport, Baby TV, Wojna i pokój, NASN, TVN Lingua, Discovery TVN Historia, Discovery HD i Superstacja.

Ostatnie miesiące pokazały, że polskim rynkiem zaczynają interesować się globalni gracze. W przyszłym roku ruszyć ma m.in. kanał Fox Life, należący do imperium medialnego Ruperta Murdocha. Stacja, adresowana do kobiet, produkowana będzie w Polsce. Obecnie trwają zaawansowane prace nad jej stworzeniem.

Przyszły rok należeć będzie głównie do kanałów wysokiej rozdzielczości. Start kanałów nadawanych w technologii HD zapowiedziały wszystkie platformy. Na razie obietnicę w praktyce realizuje jedynie platforma N, nadająca w HD kanały MGM, N Sport i Discovery HD. Lada dzień ruszy sprzedaż dekoderów Cyfry+, pozwalających oglądac w technologii wysokiej rozdzielczości pierwszy tego typu kanał platformy: Canal+ Sport. Swój kanał HD na połowę 2007 roku zapowiada także Cyfrowy Polsat.

Tak dynamiczny rozwój rynku kanałów tematycznych w Polsce to wynik dużej konkurencji na rynku. Oprócz trzech walczących o klienta platform, do gry wkroczyła w tym roku Telekomunikacja Polska, oferując swoim klientom videostradę. Swoje pakiety cyfrowe mają także operatorzy tacy, jak Aster, Multimedia, czy Vectra.

Warto dodać, że w 2007 roku, oprócz komercyjnych stacji, pojawi się kilka nowych kanałów tematycznych TVP. Będą to: TVP Rozrywka, TVP Film i TVP Historia. Trwają również prace nad kanałem parlamentarnym.

źródło: medialink.pl

Strona www - Axn CrimeStrona www - Axn Crime

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…