Ujawniony tytuł Harry'ego Pottera 0

J.K. Rowling zdradziła na swojej stronie internetowej jaki tytuł będzie miała kolejna a zarazem ostatnia powieść z cyklu o Harry'm Potterze.

Dla fanów Harry'ego i tajemnic, pisarka przygotowała małą zabawę. Aby dowiedzieć się jak brzmi tytuł 7. części przygód czarodzieja z Hogwartu należy wejść na oficjalną stronę pisarki www.jkrowling.com. Gdy pojawi się główne menu trzeba kliknąć na różową gumkę do mazania. Ukażą się wówczas okno, drzwi oraz lustro. Najpierw w lustrze klikamy na drzwi w głębi korytarza. Zabłyśnie w nich choinka. Teraz klikamy w środek głównych drzwi, by pojawił się na nich stroik świąteczny. Gdy następnie klikniemy w górną część lustra ujrzymy girlandę.

Teraz pora na pajęczynę przy drzwiach. Po kliknięciu powinna zniknąć. Wreszcie, wśród zawieszonych w oknie dzwoneczków wybieramy drugi od strony drzwi, klikamy i przytrzymujemy myszkę a zdobyty w ten sposób klucz wykorzystujemy do otwarcia drzwi. Za drzwiami pojawi się pudełko z prezentem. Klikamy w nie dwa razy a następnie grając w szubienicę dowiemy się jaki tytuł wymyśliła J.K. Rowling.

Daniel Radcliffe jako Harry PotterDaniel Radcliffe jako Harry Potter

Autorka wyjawiła także, że w nowej książce dwoje z bohaterów zginie. Plotki głoszą, że może chodzić nawet o samego Pottera.

- Piszę teraz sceny, które zaplanowałam ponad 10 lat temu – tłumaczy Rowling. – Czuję się dziwnie, z jednej strony chcę bowiem skończyć tę powieść, z drugiej nie. Zapewniam jednak, że ukończę dzieło.

Ostatnia książka Angielki to Harry Potter i Książę Półkrwi. Cztery części doczekały się kinowych ekranizacji. Obecnie trwają zdjęcia do piątego filmu z serii – Harry Potter i Zakon Feniksa. Premierę produkcji zaplanowano na lipiec 2007 roku. W obrazie ponownie zobaczymy Daniela Radcliffe'a, Emmę Watson i Ruperta Grinta. Oprócz nich wystąpią także Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Helen McCrory, Afshan Azad, Imelda Staunton oraz Gary Oldman a także Helena Bonham Carter.

źródło: megafon.pl

Aby dowiedzieć się jaki tytuł nosi 7 część przygód Harrego, przyłóż lusterko do napisuAby dowiedzieć się jaki tytuł nosi 7 część przygód Harrego, przyłóż lusterko do napisu

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Lucas_B

Ja na necie znalazłem "Śmiertelni Święci" i "Zabójcze Zaduszki" ale te zaduszki to jakieś jeszcze bardziej zrypane…:P Jak dla mnie to najlepsze tłumaczenie to "Śmiertelna Świętość" (znalazłem na jakimś forum dla maniaków Pottera, do których oczywiście nie należę :))

Timothy

Harry Potter and the Deathly Hallows? Co to może znaczyć? hmm…..

srebrny

a jak to bedzie brzmiec na polski

pietruch srebrny

Właśnie próbuję to jakoś sensownie przetłumaczyć ale nic mi nie wychodzi.
Hallows można przetłumaczyć na "święci" ale tytuł wychodzi jakiś zrypany: Harry Potter i Śmiertelni Święci :D

może lepiej nie będę tego tłumaczyć…

Proszę czekać…