Silent Hill najchętniej wybieranym filmem minionego weekendu! 0

Dreszczowiec Silent Hill (na podstawie gry komputerowej) wygrał w minionym weekendzie z The Sentinel (Michael Douglas & Kiefer Sutherland), a także ze Strasznym Filmem 4. Czy to oznacza, że to kolejna po Doom udana ekranizacja gry?

Jak donoszą amerykańskie box office’y to właśnie ekranizacja gry Silent Hill zajęła pierwsze miejsce na liście filmów, które najwięcej zarobiły w miniony weekend. Przez pierwsze trzy dni dreszczowiec zarobił bliski 21 milionów dolarów, co stanowi prawie połowę kosztów jego produkcji. Ekranizacja gry komputerowej/konsolowej nigdy jeszcze nie miała tak dobrego startu finansowego.

Silent HillSilent Hill

A przypomnijmy, że film miał z czym konkurować, bo w rywalizacji stanęły: komedia Davida Zuckera Straszny Film 4 , oraz thriller z Michaelem Douglasem oraz Kieferem Sutherlandem The Sentinel .

Czy to znaczy, że Silent Hill przebije nie tylko pierwszą część Resident Evil , ale stanie się pierwszą, porządną ekranizacją gry? Z wyrokami poczekajmy na polską premierę. Pomimo dobrych wyników finansowych, amerykańscy krytycy nie zostawiają suchej nitki na tym dreszczowcu. Chociaż z tymi krytykami to różnie bywa…

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem rozrywkowym o grach i filmach www.gameTRANCE.pl

kadr z filmu Silent Hillkadr z filmu Silent Hill

kadr z filmu Silent Hillkadr z filmu Silent Hill

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…