Sorkin o drugiej biografii Jobsa

Aaron Sorkin / Foto: HBO

Obecnie powstaje już jeden film biograficzny o Stevie Jobsie. W produkcji zatytułowanej Jobs w roli tytułowej występuje Ashton Kutcher. Jednocześnie informowaliśmy o przymiarkach studia Sony do ekranizacji biografii założyciela Apple’a napisanej przez Waltera Isaacsona. Scenarzysta Aaron Sorkin wyjawił swój pomysł dotyczący przygotowywanego scenariusza.

Według Sorkina nie da się stworzyć dobrego scenariusza opartego na życiu Jobsa, zachowując tradycyjną narrację charakteryzującą filmy biograficzne. Dlatego zaproponował projekt zawierający trzy sceny, każda trwająca pół godziny, które wydarzyły się przed wprowadzeniem trzech ważnych produktów Jobsa – Mackintosha, NeXT-a oraz iPoda. Narracja tych scen ma być prowadzona w czasie rzeczywistym i oparta zostanie na dialogach, w których pisaniu Sorkin nie ma sobie równych.

Projekt wciąż jest w fazie rozwoju. Rozpoczęcie zdjęć zależne jest od tego, kiedy Aaron Sorkin ukończy scenariusz, a obecnie jest on zapracowany przy drugim sezonie Newsroomu, gdzie musi trzymać się sztywnych terminów.

Źrodło: http://collider.com/steve-jobs-movie-aaron-sorkin-plot-scenes/211483/


Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.