Po prostu kocham kino :)

Stulatek, który... - zobacz polski plakat i zwiastun! 5

Pił wódkę ze Stalinem, doradzał Reaganowi, a z Trumanem odpalał bomby nuklearne! Zanim na świat przyszedł Forrest Gump, bieg historii plątał i odmieniał Allan Karlsson. Bohater komedii Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął zaprezentuje się widzom 23 maja, kiedy na ekrany kin wejdzie porywająca ekranizacja powieści Jonasa Jonassona. Prezentujemy oficjalny plakat i zwiastun filmu.

Kulturowy fenomen, którym zachwycił się świat, na całym globie sprzedał się w imponującym nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy. Filmowa wersja bestsellera od początku roku bije rekordy frekwencyjne w Europie, a do realizacji jej amerykańskiego remake’u przymierza się studio Walta Disneya!

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alberta Einsteina.

Zobacz plakat:

<a class=

Media o filmie:

Świeży i niekonwencjonalny! Reżyser umiejętnie porusza się między dwoma planami: przeszłym i teraźniejszym – ScreenDaily

Nowy ‘Forrest Gump’ – The Hollywood Reporter

Humor powieści Jonassona przeniesiony na ekran bawi jeszcze bardziej – The List

Wszyscy fani książki będą zachwyceni. To jedna z najlepszych adaptacji powieści wszech czasów! – Moviezine

Przezabawny i kapitalnie zagrany! Robert Gustafsson jest fantastyczny! – Filmdelta

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
kpr 2014-05-01

twórcy wzięli sobie do serca, że wszystko wygląda lepiej na tle wybuchu ;) może być dobra komedia!

Proszę czekać…