"May the Force Be With You"

Miesięcznik Premiery zawiesza działalność 0

Marcowy numer miesięcznika filmowego Premiery będzie na razie ostatnim, który ukaże na rynku.

Informację o zawieszeniu „Premier” potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Skrzyp, prezes wydającej magazyn spółki PiM. Powodem tej decyzji są niezadowalające wyniki sprzedaży pisma, która w ostatnim czasie systematycznie spadała, jednak prezes Skrzyp nie chciał powiedzieć, jak dokładnie się ona kształtowała.

!http://gfx1.fdb.pl/zku6ds(Okładka miesięcznika )!

Jak wynika z ostatnich dostępnych danych ZKDP za październik, „Premiery” sprzedały się w tym miesiącu w ilości 37 115 egzemplarzy przy nakładzie wynoszącym 80 000 egzemplarzy.

O tym, czy tytuł powróci na rynek zadecydują wyniki rozmów, które toczą się między spółką PiM a zainteresowanymi inwestorami. Piotr Skrzyp w rozmowie z portalem Wirtaulnemedia.pl nie chciał zdradzić z iloma podmiotami prowadzi negocjacje.

Miesięcznik „Premiery” pojawił się na rynku w lipcu 2005 roku. Redaktorem naczelnym pisma jest Kamil Śmiałkowski. W każdym numerze można znaleźć m.in. recenzje filmowe, muzyczne, książkowe, telewizyjne i gier komputerowych, a także felietony i satyryczną część „Chichot” która do czerwca 2006 roku była osobnym pismem, a potem została wchłonięta przez „Premiery”. Do każdego wydania magazynu dołączane są także 2 filmy na płytach DVD.

Zawieszenie „Premier” to kolejne w ciągu miesiąca istotne wydarzenie w segmencie pism o tematyce filmowej. W styczniu br. zniknął z rynku miesięcznik „Cinema” wydawany przez Geronia Poland. Powodem zamknięcia tytułu były słabe wyniki finansowe. Również w styczniu magazyn „Film” dotychczas wydawany przez Hachette Filipacchi Polska został kupiony przez spółkę Media Point Group.

ZKDP Premiery
2006

Nakład

Sprzedaż ogółem

Sierpień 100000 68903
Wrzesień 80000 32323
Październik 80000 37115

źródło: WirtualneMedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

a jus sie wytarszylem ze przez FDB :)

HeRr

a przez kogo plajtują gazety…?

przez ftb :P

marek22

zgadzam się z poprzednikiem

Anonimowy

I dobrze, bo "premiery" zeszły ostro na psy. Na początku dawali fajne filmy, a teraz gówno jakieś takie, którego nikt nie chce. I jeszcze na jedną płytę wciskają.

Proszę czekać…