"May the Force Be With You"

Ruszyły prace na planie nowego filmu Clooney'a 0

George Clooney rozpoczął zdjęcia do nowej komedii romantycznej zatytułowanej Leatherheads.

George Clooney na planie filmu Niebezpieczny umysł 2002George Clooney na planie filmu Niebezpieczny umysł 2002

George Clooney swoją przygodę z reżyserią rozpoczął filmem Niebezpieczny umysł w 2002 roku. Został wtedy uznany przez krytykę amerykańską za najlepszy debiut reżyserski roku, a także za ten film otrzymał nominacje do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale w 2003 roku. Następnie w 2005 roku Clooney wyreżyserował Good Night, and Good Luck.. Do Oscara został nominowany w kategorii najlepszy reżyser i scenariusz oryginalny, a sam film zdobył 6 nominacji. Jako aktor Clooney zdobył Oscara w 2006 roku za film Syriana w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

Leatherheads jest trzecim filmem reżyserowanym przez George'a Clooneya, jest on także współautorem scenariusza, producentem a także wystąpi jako główny bohater. Na pierwszym planie wystąpi jeszcze John Krasinski i Ren?e Zellweger.

Będzie to komedia romantyczna, której akcja osadzona jest w środowisku sportowców – profesjonalnych piłkarzy lat 20-tych. Pierwotnie pomyślany jako dramat sportowy opisujący zmagania starzejącego się piłkarza, który stara się przekonać gwiazdę studenckiego gridironu, by przyłączyła się do profesjonalnej ligi.

Obraz powstanie dla studia Universal Pictures, Casey Silver Productions i Smoke House.

Premiera zaplanowana jest na 7 grudnia tego roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…