"May the Force Be With You"

Ghost Rider - 15,9 mln dolarów w dzień otwarcia 0

Ghost Rider uzyskał lepszy wynik niż Daredevil w reżyserii Marka Stevena Johnsona na podstawie komiksu w dzień otwarcia.

Ghost Rider zarobił na otwarciu w piątek 15,9 mln dolarów. Jest to wynik lepszy od filmu Daredevil (reżyser Mark Steven Johnson), który w pierwszy dzień zarobił o 600 tysięcy dolarów mniej niż Ghost Rider. Przewidywany zarobek Ghost Rider w otwierający weekend to około 45 mln i będzie to prawdopodobnie najlepszy wynik, jeśli chodzi o otwarcie filmu z Nicolasem Cagem w roli głównej. Dotychczasowy rekord, ustanowiony w 2004 roku, to 35 mln Skarbu Narodów.

Kadr z filmu Ghost Rider 2007Kadr z filmu Ghost Rider 2007

Ghost Rider to opowieść o motocyklowym kaskaderze – Johnnym Blaze, który w zamian za ocalenie życia chorej na raka ukochanej zgadza się sprzedać duszę diabłu. Niestety, transakcja dochodzi do skutku, ale cudownie uleczona dziewczyna kilka dni później ginie w wypadku motocyklowym. Blaze oczywiście odmawia odstąpienia duszy szatanowi, za co ten rzuca na niego klątwę, która powoduje, że bohater zmienia się w nocy w demona z płomienną czaszką. Chcąc zdjąć z siebie czar Ghost Rider wypowiada wojnę piekielnym mocom. Film został zrobiony na podstawie: komiksu Marvel universe oraz opowiadania Marka Stevena Johnsona.

Obraz ten został wyreżyserowany przez Marka Stevena Johnsona, który jest także twórcą scenariusza. Producentami filmu są: Avi Arad, Michael De Luca, Gary Foster i Steven Paul. W tytułową rolę wcielił się Nicolas Cage, oprócz niego w rolach głównych zobaczymy m.in. Petera Fonda i Eve Mendes.

W Polsce film będziemy mogli oglądać od 23 lutego, czyli już od tego piątku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

skunksior 2007-02-18

klocicie sie o pare milionow dolarow…..komiks i tak jest przedni

Anonimowy skunksior 2007-02-19

Załwaz tylko ze nikt tu sie nie kłoci, my (ja) tylko stwierdzamy fakty.

Jay 2007-02-18

Bledy sie nie licza jezeli sie ktos do nich potrafi przyznac i przede wszystkim je naprawic:)

Ronaldinho 2007-02-18

Jasne, że błąd. Wielkie przepraszam za to. Za bardzo się spieszyłem pisząc wiadomość, miałem mało czasu. Zaraz spróbuje to jakoś naprawić.

Jay 2007-02-18

'Dotychczasowy rekord należał do filmu "Daredevil" (reżyser Mark Steven Johnson), który w pierwszy dzień zarobił o 600 tysięcy dolarów mniej niż "Ghost Rider".'

Wiec na pewno chodzi o komiksy ~~ Gratuluje spostrzegawczosci wolfie i gratuluje autorowi artykulu za biedne informacje:) Gdyby chocby zachaczyl o Wiki nie popelnilby tego bledu.

dindzej 2007-02-17

wolfie ma racje, autor najwyrazniej musial sie pomylic, no coz, mozemy jedynie dociekac powodu bledu, moze chodzilo o komiks Marvel’a?? nie jestem jakims fanem komiksów wiec jedynie zgaduję :)

Anonimowy dindzej 2007-02-17

Tez tak na poczatku pomyslałem :-), ale pozniej sprawdziłem i zobaczyłem ze x-men tez jest marvela

Proszę czekać…