Ghost Rider - 15,9 mln dolarów w dzień otwarcia

Ghost Rider uzyskał lepszy wynik niż Daredevil w reżyserii Marka Stevena Johnsona na podstawie komiksu w dzień otwarcia.

Ghost Rider zarobił na otwarciu w piątek 15,9 mln dolarów. Jest to wynik lepszy od filmu Daredevil (reżyser Mark Steven Johnson), który w pierwszy dzień zarobił o 600 tysięcy dolarów mniej niż Ghost Rider. Przewidywany zarobek Ghost Rider w otwierający weekend to około 45 mln i będzie to prawdopodobnie najlepszy wynik, jeśli chodzi o otwarcie filmu z Nicolasem Cagem w roli głównej. Dotychczasowy rekord, ustanowiony w 2004 roku, to 35 mln Skarbu Narodów.

Kadr z filmu Ghost Rider 2007Kadr z filmu Ghost Rider 2007

Ghost Rider to opowieść o motocyklowym kaskaderze – Johnnym Blaze, który w zamian za ocalenie życia chorej na raka ukochanej zgadza się sprzedać duszę diabłu. Niestety, transakcja dochodzi do skutku, ale cudownie uleczona dziewczyna kilka dni później ginie w wypadku motocyklowym. Blaze oczywiście odmawia odstąpienia duszy szatanowi, za co ten rzuca na niego klątwę, która powoduje, że bohater zmienia się w nocy w demona z płomienną czaszką. Chcąc zdjąć z siebie czar Ghost Rider wypowiada wojnę piekielnym mocom. Film został zrobiony na podstawie: komiksu Marvel universe oraz opowiadania Marka Stevena Johnsona.

Obraz ten został wyreżyserowany przez Marka Stevena Johnsona, który jest także twórcą scenariusza. Producentami filmu są: Avi Arad, Michael De Luca, Gary Foster i Steven Paul. W tytułową rolę wcielił się Nicolas Cage, oprócz niego w rolach głównych zobaczymy m.in. Petera Fonda i Eve Mendes.

W Polsce film będziemy mogli oglądać od 23 lutego, czyli już od tego piątku.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"