"May the Force Be With You"

Ghost Rider - 15,9 mln dolarów w dzień otwarcia 0

Ghost Rider uzyskał lepszy wynik niż Daredevil w reżyserii Marka Stevena Johnsona na podstawie komiksu w dzień otwarcia.

Ghost Rider zarobił na otwarciu w piątek 15,9 mln dolarów. Jest to wynik lepszy od filmu Daredevil (reżyser Mark Steven Johnson), który w pierwszy dzień zarobił o 600 tysięcy dolarów mniej niż Ghost Rider. Przewidywany zarobek Ghost Rider w otwierający weekend to około 45 mln i będzie to prawdopodobnie najlepszy wynik, jeśli chodzi o otwarcie filmu z Nicolasem Cagem w roli głównej. Dotychczasowy rekord, ustanowiony w 2004 roku, to 35 mln Skarbu Narodów.

Kadr z filmu Ghost Rider 2007Kadr z filmu Ghost Rider 2007

Ghost Rider to opowieść o motocyklowym kaskaderze – Johnnym Blaze, który w zamian za ocalenie życia chorej na raka ukochanej zgadza się sprzedać duszę diabłu. Niestety, transakcja dochodzi do skutku, ale cudownie uleczona dziewczyna kilka dni później ginie w wypadku motocyklowym. Blaze oczywiście odmawia odstąpienia duszy szatanowi, za co ten rzuca na niego klątwę, która powoduje, że bohater zmienia się w nocy w demona z płomienną czaszką. Chcąc zdjąć z siebie czar Ghost Rider wypowiada wojnę piekielnym mocom. Film został zrobiony na podstawie: komiksu Marvel universe oraz opowiadania Marka Stevena Johnsona.

Obraz ten został wyreżyserowany przez Marka Stevena Johnsona, który jest także twórcą scenariusza. Producentami filmu są: Avi Arad, Michael De Luca, Gary Foster i Steven Paul. W tytułową rolę wcielił się Nicolas Cage, oprócz niego w rolach głównych zobaczymy m.in. Petera Fonda i Eve Mendes.

W Polsce film będziemy mogli oglądać od 23 lutego, czyli już od tego piątku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

skunksior

klocicie sie o pare milionow dolarow…..komiks i tak jest przedni

Anonimowy skunksior

Załwaz tylko ze nikt tu sie nie kłoci, my (ja) tylko stwierdzamy fakty.

Jay

Bledy sie nie licza jezeli sie ktos do nich potrafi przyznac i przede wszystkim je naprawic:)

Ronaldinho

Jasne, że błąd. Wielkie przepraszam za to. Za bardzo się spieszyłem pisząc wiadomość, miałem mało czasu. Zaraz spróbuje to jakoś naprawić.

Jay

'Dotychczasowy rekord należał do filmu "Daredevil" (reżyser Mark Steven Johnson), który w pierwszy dzień zarobił o 600 tysięcy dolarów mniej niż "Ghost Rider".'

Wiec na pewno chodzi o komiksy ~~ Gratuluje spostrzegawczosci wolfie i gratuluje autorowi artykulu za biedne informacje:) Gdyby chocby zachaczyl o Wiki nie popelnilby tego bledu.

dindzej

wolfie ma racje, autor najwyrazniej musial sie pomylic, no coz, mozemy jedynie dociekac powodu bledu, moze chodzilo o komiks Marvel’a?? nie jestem jakims fanem komiksów wiec jedynie zgaduję :)

Anonimowy dindzej

Tez tak na poczatku pomyslałem :-), ale pozniej sprawdziłem i zobaczyłem ze x-men tez jest marvela

Proszę czekać…