Cube doczeka się remake'u! 1

Studio Liongate powraca do pomysłu odświeżenia serii Cube. Nowy film, który będzie nosił tytuł Cubed, ma być rebootem i nowym spojrzeniem na historię uwięzionych ludzi w tajemniczym sześcianie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się kto wyprodukuje, napisze scenariusz i wyreżyseruje film.

Producentami zostali Jon Spaihts i Roy Lee. Scenariusz ma napisać Philip Gawthorne, a z kolei nad reżyserią będzie czuwał Saman Kesh. Na końcu tego newsa przedstawiamy jego 8-minutowy krótkometrażowy film zatytułowany The Controller, którym niewątpliwie zwrócił uwagę włodarzy studia Liongate.

Pierwszy Cube, który trafił na ekrany polskich kin w 1999 roku opowiadał o sześciorgu nie znających się zwykłych ludzi, którzy budzą się pewnego dnia nie w swoich domach, lecz w surrealistycznym więzieniu – zdającym się nie mieć wyjścia labiryncie połączonych ze sobą sześciennych pomieszczeń wyposażonych w śmiertelnie groźne pułapki. Gliniarz. Zawodowy złodziej. Genialna studentka matematyki. Psycholog. Mężczyzna chory na autyzm. Dość przypadkowy, nawet przewrotny zbiór osób. Żadna z nich nie wie, jak i dlaczego została uwięziona, wkrótce jednak okaże się, że każde z sześciorga uwięzionych posiada umiejętności, które mogą dopomóc im w ucieczce.

CONTROLLER (控制者) from Saman Kesh on Vimeo.

Źrodło: collider.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
bizarre 2015-05-03

Jeden z moich ulubionych filmów wszechczasów, ale zalicza się do tych, które nie nadają się na zrobienie remake’a. Spróbują unowocześnić historię, dodać niepotrzebne efekty i wyjdzie coś na kształtu remake’u "Coś", przejdzie bez echa.

Jankes 2015-05-02

Dobrze by było, aby ten klimacik się utrzymał, bo film był niezły, ale zobaczymy jak to będzie :)

Redox 2015-05-02

"Cube" z 1997 r. to już kultowy cyberthriller. Chciałbym, żeby w odświeżonej wersji zachowano ten sam klaustrofobiczny, paranoiczny klimat.

Proszę czekać…