Cube doczeka się remake'u!

Studio Liongate powraca do pomysłu odświeżenia serii Cube. Nowy film, który będzie nosił tytuł Cubed, ma być rebootem i nowym spojrzeniem na historię uwięzionych ludzi w tajemniczym sześcianie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się kto wyprodukuje, napisze scenariusz i wyreżyseruje film.

Producentami zostali Jon Spaihts i Roy Lee. Scenariusz ma napisać Philip Gawthorne, a z kolei nad reżyserią będzie czuwał Saman Kesh. Na końcu tego newsa przedstawiamy jego 8-minutowy krótkometrażowy film zatytułowany The Controller, którym niewątpliwie zwrócił uwagę włodarzy studia Liongate.

Pierwszy Cube, który trafił na ekrany polskich kin w 1999 roku opowiadał o sześciorgu nie znających się zwykłych ludzi, którzy budzą się pewnego dnia nie w swoich domach, lecz w surrealistycznym więzieniu – zdającym się nie mieć wyjścia labiryncie połączonych ze sobą sześciennych pomieszczeń wyposażonych w śmiertelnie groźne pułapki. Gliniarz. Zawodowy złodziej. Genialna studentka matematyki. Psycholog. Mężczyzna chory na autyzm. Dość przypadkowy, nawet przewrotny zbiór osób. Żadna z nich nie wie, jak i dlaczego została uwięziona, wkrótce jednak okaże się, że każde z sześciorga uwięzionych posiada umiejętności, które mogą dopomóc im w ucieczce.

CONTROLLER (控制者) from Saman Kesh on Vimeo.

Źrodło: collider.com


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.