http://vimeo.com/mironkundzicz

Komiks Metal Men na dużym ekranie 0

Warner Bros. Pictures zajmie się produkcją adaptacji komiksu Metal Men.

Producentką będzie Lauren Shuler Donner (Marzyciele, czyli potęga wyobraźni), a nad scenariuszem pracuje właśnie Eric Champnella.

Okładka komiksu Metal MenOkładka komiksu Metal Men

Film będzie oparty na komiksie z 1962 roku, ze stajni DC Comics. Jego twórcami są Robert Kanigher i Ross Andru. Fabuła komiksu opowiada o genialnym naukowcu Williamie Magnusie, który skonstruował sześć wysoko rozwiniętych robotów. Każdy z nich jest stworzony z innego metalu: złota, żelaza, ołowiu, cyny, rtęci i platyny. Poza tym, że są odpowiednio zaprogramowane, Metal Meni potrafią myśleć samodzielnie, co jest jednocześnie ich błogosławieństwem i przekleństwem.

Na początku roboty pojawiły się w antologiach DC Comics, Showcase, ale nieoczekiwanie stały się tak sławne, że postanowiono stworzyć osobną serię o ich przygodach. Roboty są przedstawione jako dysfunkcyjna rodzina, a ich przygody balansują na granicy sentymentalizmu, humoru i akcji.

Lauren Shuler Donner w produkcji wspomoże Jack Leslie (Ona to on), z Donners Company. Geoff Johns (Blade: The Series), który był asystentemRicharda Donnera (Zaklęta w sokoła), zajmie się dystrybucją i będzie producentem wykonawczym.

Eric Champnella pochodzi z Michigan. Ma na swoim koncie scenariusze do filmów Eddie, Pan 3000, Mail to the Chief, The Old Man and the Studio. Dwóch ostatnich był również reżyserem. Poza tym zdobył Copper Wing Award za scenariusz do The Old Man and the Studio.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…