Weekend z filmem - przegląd 0

Mamy piękny maj, za oknem świeci słońce, ptaszki ćwierkają. W ten weekend w kinach aż pięć nowych filmów, w tym coś dla lubiących komedie, dramaty, kino familijne i animacje. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych, telewizyjnych i nowości dvd.

Zacznę od kontynuacji komediowego przeboju, którym jest Agent XXL 2. Martin Lawrence ponownie wciela się w swą ”największą” rolę – tajnego agenta, który w przebraniu energicznej niani zwanej ”Mamuśką” rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne. O ile w pierwszym filmie grany przez Lawrence’a agent Martin Turner zastawiał pułapkę na brutalnego włamywacza, o tyle tym razem musi zapobiec katastrofie na dużo większą skalę, w grę wchodzi bowiem przestępczy atak na system bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. A jakby tego było mało, Turner cały czas musi grać rolę oddanej niani i gospodyni przeciętnej amerykańskiej rodziny, która nie podejrzewa nawet, kogo zatrudniła…

Agent XXL 2Agent XXL 2

Drugą pozycją jest animacja Asterix i Wikingowie – opowiadająca o przygodach grupy nieustraszonych Wikingów udających się na podbój wioski Galów. Chcą uprowadzić czempiona strachu, który ma nauczyć ich latać. Doszły ich bowiem słuchy, ze strach dodaje ludziom skrzyyydeł. W tym samym czasie Asterix z Obelixem, w pocie czoła kształtują charakter Trendixa, syna wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę? Gdy jednak tchórzliwy Trendix wpada w ręce Wikingów, Asterix z Obelixem nie będę stali z założonymi rękoma. Spotkanie dzielnych i zaprawionych w bojach ludów musi zakończyć się w jeden sposób! Nieoczekiwanie do akcji wkracza Abba (głosu udzieliła Dorota Doda Rabczewska), piękna córka wodza Wikingów. Czy Trendix zdoła udowodnić, ze jest prawdziwym mężczyzną? Oj, będzie się działo…

Asterix i WikingowieAsterix i Wikingowie

Teraz pora na kino familijne. Lassie – to kolejna próba zekranizowania historii najsławniejszego psa na świecie, która ma swój początek w górniczej osadzie w Yorkshire tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Gdy dla rodziny Carracloughów nastają ciężkie czasy, rodzice rozżalonego 9-letniego Joe`ego postanawiają odstąpić ich ukochanego psa, Lassie, księciu Rudling. Szybko okazuje się, że zwierzę potrafi uciec nawet z klatki. Lassie zostaje przewieziona prawie 800 kilometrów, do zamku księcia na północnym wybrzeżu Szkocji. Pies jednak nie spocznie, póki nie powróci do ukochanego domu. Tak zaczyna się niesamowita przygoda, rozgrywająca się w malowniczej scenerii i obfitująca w niebezpieczeństwa, którym Lassie stawi czoła dzięki pomocy zarówno ludzi jak i zwierząt. W filmie zobaczymy Petera O’Toole’a, Samanthe Morton i Johna Lyncha.

LassieLassie

Kolejnym filmem jest zwycięzca 21. Warszawskiego Festiwalu Filmowego i duński kandydat do Oscara, zdobywca licznych nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach filmowych, mowa tu o komedii Jabłka Adama. Do wiejskiego kościółka przybywa w ramach resocjalizacji neofaszysta Adam. Ivan, miejscowy pastor, który opiekuje się skazańcami ma specyficzne podejście do bliźnich. Proponuje Adamowi, by zrobił coś dobrego dla innych. Pierwszym zadaniem przybysza ma być upieczenie szarlotki. Jabłka musi zerwać sam z jabłoni rosnącej przed kościołem. Kiedy ptaki, robactwo a nawet pioruny niszczą drzewo, pastor wierzy, że to Szatan wystawia ich na próbę. Adam uważa jednak, że zło nie istnieje, wobec czego sprawcą nieszczęścia może być tylko Pan Bóg. Kiedy pastor popada w kryzys wiary, na plebanię przybywają nieproszeni goście, a chaos sięga zenitu, kiedy okazuje się, kto naprawdę sprowadził plagę na jabłonkę.

Jabłka AdamaJabłka Adama

Na świecie rocznie sprzedaje się 2 miliony osób. 200 tysięcy z nich to kobiety sprzedawane do domów publicznych. W tej liczbie jest 15 tysięcy Polek. Film przedstawia historię jednej z nich. Masz na imię Justine opowiada historię Marioli, która chciałaby wyrwać się z małego miasteczka. Marzy o lepszym życiu. Artur, jej chłopak mieszkający na stałe w Niemczech, proponuje krótkie wakacje, podczas których chce ją przedstawić swoim rodzicom. Po drodze mają przenocować u znajomych Artura w Berlinie. Tam pojawiają się koledzy chłopaka, wręczają mu pieniądze – Mariola została sprzedana, teraz ma na imię Justine, będzie prostytutką.

Masz na imię JustineMasz na imię Justine

W tym tygodniu mogę polecić cztery nowości dvd: Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady , Duma i uprzedzenie, horror Zakonnica i bajkę Moja przyjaciółka gwiazdka .

A w telewizji w weekend zobaczymy między innymi:

Debiutant – Polsat piątek 12.05.2006 20:05
Hannibal – Polsat piątek 12.05.2006 22:50
Park jurajski III – TVN piątek 12.05.2006 20:15
48 godzin – TVN piątek 12.05.2006 22:00
Fuks – TVP 1 piątek 12.05.2006 20:15
Desperaci – Polsat sobota 13.05.2006 23:15
Złap mnie, jeśli potrafisz – TVN sobota 13.05.2006 21:45

Pozdrawiam

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…