Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)

Jakie premiery przyniesie nam marzec? 3

Jak co miesiąc przypominamy Wam, jakie premiery kinowe odbędą się w obecnym. Poniżej lista filmów, które na wielkim ekranie zobaczycie w marcu:

Strona 1 z 4

Historia Roja (04.03)

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Carol (04.03)

Dziewiętnastoletnia Teresa (Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, marząc o pracy scenografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie naprawdę wysoka.

Zoolander 2 (04.03)

Zimne, stalowe spojrzenie, drapieżne oko tygrysa… tylko on potrafi strzelać spojrzeniem z siłą magnum! Żyjący w cieniu Derek Zoolander i Hansel McDonald otrzymują właśnie zaproszenie do Rzymu, by wziąć tam udział w ogromnym modowym wydarzeniu. Dzięki temu widzą szansę na powrót w gorące światła jupiterów. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli, zwłaszcza, że świat high fashion przez kilka lat zupełnie się zmienił, a oni muszą stawić czoła prawdziwemu wzywaniu – blogom, vlogom i modzie antymodowej. Ponadto, by ratować modę i modeling, muszą zatrzymać śmiertelne niebezpieczeństwo.

Londyn w ogniu (04.03)

Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Jedynym człowiekiem, który może jeszcze odwrócić bieg dramatycznych zdarzeń jest szef ochrony prezydenta USA czyli agent Mike Banning (Gerard Butler).

Nawet góry przeminą (04.03)

Chiny. Koniec 1999 roku. Tao (Tao Zhao), młoda dziewczyna z Fenyang, adorowana jest przez dwóch przyjaciół z dzieciństwa, Zhanga (Yi Zhang) i Liangziego (Jing Dong Liang). Tao w końcu decyduje się poślubić bogatszego Zhanga. Wkrótce rodzi im się syn Dollar, takie imię wybrali w przekonaniu, że dziecko będzie dorastało w krainie kapitalistycznego dobrobytu. Piętnaście lat później Tao jest już po rozwodzie, jej syn mieszka z ojcem w Szanghaju, a ona w Australii. Australia jako obietnica lepszego życia, nadziei, miłości. Ale większość to rozczarowania, to znaki, aby zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Grzegorz Derebecki 2016-03-03

Hmm, Marzec nie zapowiada się aż tak dobrze jak luty ale na coś na pewno wybiorę się do kina.

Proszę czekać…