Remake Akademii Policyjnej coraz bliżej 0

W końcu, po wielu latach bycia w fazie rozwoju, remake Akademii Policyjnej zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. W produkcję komedii zaangażowali się Keegan Michael Key i Jodran Peele. Duet pracował wcześniej z producentem oryginału Paulem Maslanskym, który kierował tym projektem przez ostatnie sześć lat. Chociaż od podpisania umowy na wyprodukowanie filmu przez firmę Key&Peele w 2014 roku, nie pojawiały się żadne informacje, to wiemy, że remake wciąż jest w planach. Za inspirację mają posłużyć dwa zaskakujące źródła.

Akademia Policyjna pojawiła się na ekranach w 1984 roku. Wystąpili w niej Steve Guttenberg i Kim Cattrall, przewodząc grupie niekonwencjonalnych policyjnych kadetów. Ta slapstickowa komedia doczekała się siedmiu filmów i dwóch seriali telewizyjnych. Podczas wywiadu dla CinemaBlend Keegan Michael Key powiedział, że ich film będzie zainspirowany thrillerem policyjnym z 2012 roku – Bogowie ulicy w reżyserii Davida Ayera i hitem lat 70., komedią M*A*S*H.

Głównie chodzi o zachowanie sensu. Film powinien przypominać trochę Bogów ulicy – co może się wydawać dziwnym odniesieniem, ale z drugiej strony będzie wyczuwalny duch M*A*S*H. Wiesz, o czym mówię? M*A*S*H jest histeryczny, ale wciąż dotyczy wojny koreańskiej. Zmierzamy w tym kierunku.

Kilka miesięcy po tym jak projekt przejęli Key&Peele, do pracy dołączyli scenarzyści Ike Barinholtz iDavid Stassen. Pracowali oni już ze sobą nad Światem według Mindy. Są również autorami komedii Central Intelligence,która czeka na swoją premierę.

Kolejną rzeczą, o której myślimy jest broń, która się pojawiała. Cała technologia jest teraz zupełnie inna. Paul Maslansky zawsze starał się przedstawić największą technologię lat 80. w tym filmie. Tą tradycję chcemy kontynuować – mówi jeden z producentów.

Na razie nie znamy dany rozpoczęcia zdjęć. Nie ujawniono jeszcze nazwisk aktorów, którzy mieliby się pojawić w najnowszej Akademii Policyjnej. Jesteście ciekawi, co może wyniknąć z połączenia tych dwóch inspiracji – thrillera i komedii?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…