http://vimeo.com/mironkundzicz

Bloom i Johansson odwiedzą Pompeje? 0

W lutym reżyser Roman Polański ogłosił, że chce nakręcić wysokobudżetowy film o erupcji wulkanu Wezuwiusz w 79 roku. Teraz pojawiają się pierwsze plotki odnośnie obsady.

Mówi się, że Orlando Bloom i Scarlett Johansson prowadzą rozmowy i są bliscy wystąpienia w głównych rolach.

Scarlett Johansson w filmie Wszystko gra 2005Scarlett Johansson w filmie Wszystko gra 2005

Bloom miałby się wcielić w postać Marcusa Attiliusa Primusa, młodego inżyniera, który zostaje wysłany do Pompei, aby naprawić wielki akwedukt, który dostarcza wodę 250 tysiącom ludzi. Musi stawić czoła skorupowanym urzędnikom, którzy przeszkadzają mu w wykonaniu zadania, ale szybko przekona się, że jego największym zagrożeniem jest pobliski wulkan.

Budżet ma oscylować w granicach 130 milionów dolarów. Zdjęcia mają się rozpocząć w sierpniu i trwać pięć miesięcy.

Wiadomo już natomiast o niektórych członkach ekipy. Producentami mają być Polański (Śmierć i dziewczyna), Robert Benmussa (Oliver Twist) i Alain Sarde (Mężczyzna moich marzeń), scenografem Allan Starski (Pierścionek z orłem w koronie), a scenarzystą Robert Harris (Enigma)

Orlando Bloom urodził się w Cantenbury. Sławę przyniosły mu role Legolasa w trylogii Władca Pierścieni i Willa Turnera w trylogii Piraci z Karaibów. Poza tym można go było oglądać w filmach Królestwo niebieskie, Elizabethtown czy Troja. Zdobył Empire Award i Hollywood Breakthrough Award.

Pochodząca z Nowego Jorku Scarlett Johansson, sławę zyskała dzięki roli w Zaklinaczu koni. Potem przyszły role w obrazach Ghost World, Między słowami, Dziewczyna z perłą, Wszystko gra czy Scoop – Gorący temat. Zdobyła nagrodę BAFTA, nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Bostonu, Chlotrudis Award i Hollywood Breakthrough Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…