Inne spojrzenie na Jurassic World 1

Jurassic World na naszych ekranach pojawił się rok temu i był bardzo dobrze przyjętym sequelem, szczególnie patrząc na porażkę Parku Jurajskiego 3. Możliwość zobaczenia nowego i w pełni funkcjonującego parku dla dinozaurów wywoływała dreszcz emocji, ale potrzebowano sporo czasu, aby w pełni dopracować wizję tego świata. Stąd, zanim otrzymaliśmy ostateczną wersję, koncepcje zmieniały się wielokrotnie. Teraz dzięki Sethowi Engstromowi możemy zobaczyć, że Jurassic World mógł przybrać trochę inną formę.

Engstrom podzielił się ostatnio na swoim blogu konceptem artystycznym na Jurassic World, który nigdy wcześniej nie był ujawniony. Wiele materiałów pokazuje dobrze znaną scenerię, choćby pociąg jadący wprost do drzwi parku. Pojawiło się jednak kilka interesujących dodatków. Zanim film nabrał ostatecznego kształtu, pojawiało się wiele pomysłów, wliczając w to hybrydę człowieka i dinozaura.

Jednym z najbardziej interesujących obrazków jest spojrzenie na T-Rexa z aktywnym wulkanem w tle. Ta scena wygląda bardziej jak z King Konga, ale wciąż pozostaje ciekawa i intrygująca. Możemy też zobaczyć Indominusa Rexa, który rozdziera głowę z robota T-Rexa. Reżyser Colin Trevorrow opowiedział trochę o tej scenie w dodatkach na DVD.

To był właściwy wybór. Uwielbiam pomysł, żeby dinozaur odgryzł głowę robotowi, ale myślę, że jest to problematyczne. Byłem podekscytowany, bo to brzmi genialnie. Nie myślałem o powodach dlaczego i jak to może być interpretowane przez ludzi. Steven (Spielberg) ma dobre oko i potrafi powiedzieć, jak pewne rzeczy będą rozumiane. Nie chciał, żeby ktokolwiek myślał, że chcemy pokazać jak nasz dinozaur CGI zjada głowę temu animatronicznemu. Niszczy go i ustanawia swoją dominację. Nie chcieliśmy przedstawić czegoś takiego.

Wydaje się, że ta scena mogła być bardzo ciekawa wizualnie, ale świat nie był na nią gotowy. Szczególnie przez ludzi narzekających na nadużywanie dinozaurów CGI w Jurassic World. Co ciekawe, jednak wiele pomysłów Engstroma znalazło się w filmie.
Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…