Czy Herosi zdobędą polską publiczność? 0

W czwartek obejrzeliśmy dwa pierwsze odcinki nowego serialu. Czy będzie to przebój w polskiej TV?

Emisja pierwszego odcinka w Polsce odbyła się 17 maja. Widzowie mogli obejrzeć od razu dwa epizody i co warte podkreślenia tak już pozostanie. Nie będzie, więc powtórki z Prison Break, gdzie na początek widzowie dostali dwa odcinki a później musieli zadowolić się jednym. Jeśli dodamy do tego, że serial emituje telewizja publiczna, więc przyjemności oglądania nie psują przerywające reklamy, to lepszej sytuacji nie można sobie wymarzyć.

Ekipa serialu Herosi / nbc.comEkipa serialu Herosi / nbc.com

Premiera serialu w Stanach, w kanale NBC nastąpiła 25 września 2006 roku. Już na starcie padł rekord. 14,3 mln widzów pomiędzy 18 a 49 rokiem życia obejrzało premierę i był to lepszy wynik nawet od hitu Gotowe na wszystko. Herosi to opowieść o życiu zwykłych ludzi, którzy pewnego dnia odkrywają niezwykłe talenty. Nie ma tutaj jednak specjalnych strojów typowych dla super bohaterów. Hiro nie jeździ Hiromobilem a Niki Sanders nie ma stroju niczym Catwomen. Zmagają się oni z codziennymi problemami niczym bohaterowie Rodziny Soprano.

Co jednak sprawia, że jest to Jeden z najbardziej wciągających seriali TV. Aby nie rzec, że najlepszy – jak napisał na naszym forum stealz. Może odpowiedź znalazła nika20, która napisała Serial rzeczywiście bardzo wciągający, nieźle powiązane wątki, ciekawi bohaterowie, naprawdę spoko:D. Serial się podoba, jednak użytkownicy już wyrażają swoją troskę o jego przyszłość: Połączenie motywów z Rising Star i 4400 wciąga z odcinka na odcinek coraz bardziej. Mam nadzieję że scenarzyści nie zepsują tego tak jak twórcy Lost w drugiej serii – komentuje inny użytkownik Groob dając serialowi ocenę 10/10.

Tegoroczne rozdania nagród Saturna zakończyły się sukcesem serialu Herosi, który otrzymał 3 statuetki (najlepszy serial, najlepsza aktorka drugoplanowa (Hayden Panettiere) i najlepszy aktor drugoplanowy (Masi Oka) ). Na pewno jest to początek i zapowiedź kolejnych sukcesów. Być może również i w Polsce.

Pierwszy sezon ma 23 odcinki. Ostatni swoją premierę za oceanem będzie miał dokładnie jutro. Na stronach poświęconych serialowi już trwa odliczanie do emisji ostatniego epizodu a na forach dyskusja jak zakończy się sezon. Tymczasem NBC przedstawiła informacje o powstaniu sześcioodcinkowego spin-off'u Heroes: Origins. Spin-off zgodnie z terminologią filmową powinien być początkiem nowego serialu powiązanego wątkami z Herosami, ale tutaj wydaje się, że chodzi wyłącznie o wprowadzenie do akcji nowych bohaterów. Najlepsze jednak jest w tym wszystkim to, że ma się to odbyć przez głosowanie widzów. Jak widać interaktywność wchodzi do seriali. Szkoda, że u nas jeszcze nie można głosować, którego bohatera polskich seriali odesłać na emeryturę.

Ekipa serialu Herosi / nbc.comEkipa serialu Herosi / nbc.com

Razem z sześcioma odcinkami Heroes: Origins w sezonie 2007/2008 fani dostaną aż 30 nowych epizodów z życia jednych z największych Herosów wszech czasów. Poniżej w kilku słowach przybliżamy wybrane postacie z serialu. Emocji na pewno nie braknie i zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki i nie tylko przed ekrany telewizorów już w najbliższy czwartek. Początek o 20.20.

Claire ma 17 lat i jest cheerleaderką w swojej szkole. Stara się być normalną nastolatką. Odkrywa, że ma zdolność do szybkiej regeneracji wszystkich urazów oraz, że nie odczuwa bólu. Obawia się, że przez to będzie odrzucona przez przyjaciół i przybraną rodzinę.

Hiro (jego imię ma upamiętniać wybuchy bomb atomowych w Hiroszimie i Nagasaki) Nakamura jest informatykiem w Japonii. Fanem komiksów, science-fiction, Star Treka oraz uwielbia super bohaterów. Wierzy, że potrafi się teleportować i manipulować czasem.

Isaac Mendez jest 28-letnim artystą uzależnionym od heroiny. Na jego mrocznych i przerażających obrazach pojawiają się wydarzenie, które pokazują przyszłość.

Peter Petreli jest pielęgniarzem. Dręczą go sny o lataniu i jest przekonany, że jest to jego dar. Żeby to sprawdzić skacze z dachu i przed upadkiem ratuje go brat. Okazuje się, że ma Peter ma umiejętność przejmowania zdolności innych.

Niki Sanders to 33-letnia kobieta, która pracuje jako striptizerka. Ma podwójna osobowość a drugie oblicze Niki jest zdolne w chwili zagrożenia nawet do brutalnego morderstwa.
Artykuł na podstawie informacji pochodzących z takich stron jak: nbc.com/Heroes, serialheroes.yoyo.pl, heroes.seriale24.pl, tvp.pl/7605.dzialy.

Claire BennetClaire Bennet Hiro NakamuraHiro Nakamura Isaac MendezIsaac Mendez Peter PetreliPeter Petreli Niki SandersNiki Sanders

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 17

Elros

To może jeszcze się okaże, że to nie jest serial _:D _

moze i racja ;) dobrze wiedziec na przyszlosc ;) pytanie teraz czy mozna uzywac okreslenia Sezon ;P

Elros

Super artykuł :D
Mam nadzieję, ze hitem zostanie na długo :P

srebrny

nie jutro tylko dzisiaj:)

pietruch srebrny

Biorąc pod uwagę różnicę czasu, u nas będzie dopiero jutro.

pietruch

A już jutro ostatni odcinek na NBC :D

Proszę czekać…