Ava DuVernay otworzy festiwal w Nowym Jorku 0

54. Festiwal Filmowy w Nowym Jorku zostanie otwarty filmem poruszającym gorący ostatnio temat masowego więzienia. Ava Duvernay pokaże dokument The 13th. Festiwal będzie sceną, na której odbędzie się premiera filmu, który później pojawi się na platformie Netflix oraz w wybranych kinach.

The 13th jest kolejny filmem reżyserki nominowanej do Oscara za Selmę z popisową rolą Davida Oyelowo jako Dr. Martin Luther King. Prezentowany dokument będzie zagłębiał się w horror masowego więzienia i "przemysłu" więziennego w stanach Zjednoczonych. Zajmie się również tym, jak Ameryka produkuje największy wskaźnik uwięzionych na świecie, przy czym większość z nich stanowią Afroamerykanie. Film będzie podążał śladem wzorów strachu i podziałów, które kryją się za masową kryminalizacją.

To prawdziwy zaszczyt dla mnie, jak i moich współpracowników, że The 13th będzie filmem otwarcia Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Ten film był robiony jako odpowiedź na moje własne pytania o to, jak i dlaczego staliśmy się najbardziej więzionym narodem na świecie. O to jak i dlaczego traktujemy niektórych obywateli jako urodzonych kryminalistów. Jak i dlaczego dobrzy ludzie zgadzają się, aby taka niesprawiedliwość miała miejsce pokolenie po pokoleniu. – mówi reżyserka.

Festiwal Filmowy w Nowym Jorku rozpoczyna się 30 września.

Źrodło: http://www.tracking-board.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…