"May the Force Be With You"

David Lynch gościem polskiej premiery INLAND EMPIRE 0

Od dawna oczekiwany film Davida Lyncha, okrzyknięty najlepszym osiągnięciem artystycznym tego twórcy, zrealizowany częściowo w Polsce z udziałem gwiazd światowego i polskiego kina, już wkrótce pojawi się w polskich kinach, a jego uroczystą premierę w Gdańsku uświetni sam David Lynch.

5 lipca w Gdańsku w trakcie Festiwalu Gwiazd odbędzie się uroczysta polska premiera filmu INLAND EMPIRE, której gośćmi specjalnymi będą David Lynch oraz cała polska obsada filmu. Reżyser odciśnie swą dłoń na Promenadzie Gwiazd oraz otworzy retrospektywę swoich filmów, które zostaną przypomniane na festiwalu. Widzowie w całej Polsce będą mogli zobaczyć INLAND EMPIRE w kinach od 27 lipca.

David LynchDavid Lynch

Światowa premiera INLAND EMPIRE odbyła się na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie David Lynch odebrał nagrodę honorową za całokształt twórczości, a film otrzymał owacje na stojąco. Z równie entuzjastycznymi reakcjami spotkali się twórcy filmu podczas polskiej prapremiery filmu na festiwalu filmowym Camerimage w Łodzi. INLAND EMPIRE, został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków filmowych, którzy okrzyknęli film najlepszym filmem w twórczości Davida Lyncha. Pojawiły się również opinie, że INLAND EMPIRE to ukoronowanie całej twórczości reżysera, udowadniające zdecydowanie jego artystyczny geniusz.

Absolutnie najlepszy film Davida Lyncha.

Jean-Luc Douin, Le Monde

Magiczny, fascynujący i hipnotyzujący.

Widescreen

David Lynch wznosi się ponad Mulholland Drive.

James Christopher, The Times

INLAND EMPIRE to mistrzowska opowieść o wciąż rozrastającym się imperium filmu. Wspaniały hołd oddany krainie kina, której stolicą jest Lynch.

Laura Dern jest absolutnie FANTASTYCZNA od samego początku do samego końca.

Olivier Seguret, Liberation

Tajemniczy nastrój filmu przeszywa widza. INLAND EMPIRE z całą stanowczością powinien być obejrzany kilka razy.

Dave Calhoun, Time Out

INLAND EMPIRE wciąga i intryguje. […] Każdy widz może ten film zrozumieć w inny sposób.

Barbara Hollender, Rzeczpospolita

INLAND EMPIRE Davida Lyncha to wyjątkowa dawka filmowej adrenaliny dla każdego wielbiciela kina. Cała olśniewająca technika wykorzystana w filmie służy pokazaniu wzruszającej historii, która rozwija się w oparciu o pomysły Lyncha znane już z Zagubionej autostrady. Reżyser opowiada o kruchości ludzkiej egzystencji, sposobach, w jaki zaborczy mężczyźni niszczą kobiety, które kochają i nienawidzą oraz o walce o odnalezienie prawdy w zdominowanej przez media kulturze.

Jim Hemphill, Reel

Warto podkreślić, że INLAND EMPIRE? podoba się nie tylko krytykom, ale i widzom. Film rozpoczął już swoją podróż po europejskich kinach. We Francji i Wielkiej Brytanii odnotowano imponujące otwarcia filmu. W pierwszy weekend wyświetlania we Francji film zebrał prawie 1000 widzów na kopię.

W Polsce filmy Davida Lyncha można nazwać zjawiskiem komercyjnym. Nie ma innego kraju, w którym film Mulholland Drive był bardziej popularny niż Mission Impossible 3 (sic!).

Informacja nadesłana przez dystrybutora filmu (Kino Świat)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…