Ślesicki daje szansę młodym 0

25 września studio produkcyjne Macieja Ślesickiego PAISA FILMS zaczyna zdjęcia do filmu Manna, pełnometrażowego remake'u wielokrotnie nagradzanego przeboju festiwali niezależnych pod tym samym tytułem.

Reżyserem i scenarzystą remake'u jest twórca oryginału Hubert Gotkowski. Szef PAISA FILMS Maciej Ślesicki, po obejrzeniu offowej Manny na warszawskim Festiwalu Młodego Kina SKOFFKA,pod wrażeniem pomysłowości i samorodnego talentu Gotkowskiego, zaproponował mu opiekę artystyczną i sfinansowanie pełnometrażowego debiutu reżyserskiego.

Maciej Ślesicki / filmpolski.plMaciej Ślesicki / filmpolski.pl

W nowej Mannie swoją kreację powtórzy Marcin Kabaj, laureat OFFskara dla najlepszego aktora. Partnerować mu będą młodzi absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy – Filip Rojek i Natalia Szyguła, którzy wcześniej zagrali epizody w Rezerwacie – pierwszej produkcji studia PAISA FILMS zrealizowanej w ramach akcji Czas na młodych.

Nowa Manna to dowcipna wariacja na temat filmów Kevina Smitha, Cube i serialu Lost – Zagubieni. Dwaj młodzi mężczyźni budzą sięw środku lasu w zdezelowanym samochodzie. Nie wiedzą, skąd siętam wzięli, nie pamiętają, co się z nimi wcześniej działo. Tajemnicza siła sprawia, że każdy z nich może spełnić w ciągu dnia jedno życzenie. Zachcianki bohaterów prowadzą do mnóstwa zabawnych komplikacji.

Czas na młodych to zainicjowany przez Macieja Ślesickiego, Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica i studio PAISA FILMS program wspierania utalentowanychfilmowców i scenarzystów. Program Czas na młodych zakłada produkcję przynajmniej jednego średnio- lub niskobudżetowego debiutu rocznie. Pierwszy efekt programu Czas na młodych to Rezerwat – przebój wakacyjnych festiwali filmowych, który po zwycięskim tournee po letnich festiwalach (dziewięć nagród), startuje teraz w konkursie głównym 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Premiera Manny przewidziana jest na pierwszy kwartał 2008 roku.

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…