Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Odszedł Lech Ordon 1

W sobotę, mając 88 lat zmniejszył grono wielkich nazwisk aktorskich na świecie – Lech Ordon. Za swojej intensywnej kariery zagrał ponad 150 ról w filmie, jak i w telewizji.

Nigdy nie zapomnimy jego kreacji księdza w Nie lubię poniedziałku, czy Portiera w hotelu w Żonie dla Australijczyka. Nie można nie powiedzieć o jego roli w Jak rozpętałem Drugą Wojnę Światową, Nie lubię poniedziałku, Chłopi, czy Janosik. Do tego aktywnie uczestniczył w życiu teatru, grając w wielu spektaklach telewizji. Ostatnio na ekranie pojawił się 6 lat temu w filmie Listy do M..

10 miesięcy temu przeszedł wylew i zawał, od tamtego czasu przebywał w domu opieki w Załuskach.
Kolejna, wielka polska postać dla sztuki odeszła.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Simon_Says 2017-10-22

Szkoda, że skończył w domu opieki:( POKÓJ

Bernadetta_Trusewicz Simon_Says 2017-10-23

@Simon_Says Przyznam, że też mnie to uderzyło.

Simon_Says Bernadetta_Trusewicz 2017-10-23

@Bernadetta_Trusewicz Tak sobie myślę, że w tym domu przebywał od czasu wylewu. 10 miesięcy dla tak wiekowego człowieka to normalny czas rekonwalescencji. Więc może, gdyby doszedł do siebie to wróciłby do swojego lokum czy rodziny…..ale to nie zmienia faktu, że smutny to koniec….Lubiłem jego role, niech mu niebo lekkim będzie i przyjemnym:)

Proszę czekać…