Pierwsza nagroda Emmy dla Polski! 0

Nagroda za Magiczne drzewo to pierwsze Emmy, czyli telewizyjny Oscar przyznane Polakom.

Program dla dzieci i młodzieży Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki stał się sprawcą bardzo miłej niespodzianki na 35 gali rozdania nagród Emmy. Fabuła serialu przedstawia się następująco: Gdzieś w górach rósł magiczny dąb o którego właściwościach nikt nie wiedział. Ludzie postanowili go ściąć. Dąb jednak nie utracił magicznych możliwości, tylko przeniosły się ona na rzeczy z niego wykonane. Program swoją premierę miał 2004.04.10 i był produkowany przez trzy lata (2003-2006). Do tej pory otrzymał już 20 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. podwójne Grand Prix Jeunesse w Monachium (2004, 2006 r.), Rockie Award na Banff World TV Fest w Kanadzie (2005 r.).

Kadr z filmu Magiczne dzrzewo / fot.TVP SA ONM-PAT - filmpolski.plKadr z filmu Magiczne dzrzewo / fot.TVP SA ONM-PAT - filmpolski.pl

Gala miała miejsce dzisiejszej nocy w Nowym Jorku w hotelu Hilton. Prowadził ją między innymi Robert De Niro. Nagrody Emmy są przyznawane produkcjom telewizyjnym spoza USA, ale warto podać, że przeważnie najwięcej nominacji ma Wielka Brytania. W tym roku nominowano łącznie 38 programów z 16 krajów ( jednen z Polski). Wiceprezydent USA Al Gore za zasługi w stworzeniu telewizji Current dostała nagrodę honorową.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…