Pierwszy zwiastun kontynuacji Narnii! 0

14 grudnia miała być premiera, ale na razie jest tylko zwiastun. Poczekamy, bo na pewno warto!

Światowa premiera Opowieści z Narnii: Książę Kaspian zaplanowana jest na 16 maja 2008 roku, została ona przesunięta o prawie pół roku. Data, która jest już nieaktualna to 14 grudnia 2007 roku. Budżet tej produkcji to 100 milionów dolarów, jest on mniejszy o 80 mln w porównaniu do części pierwszej. Zdjęcia rozpoczęły się 12 lutego 2007 roku, w Auckland (Nowa Zelandia).

Pierwsza część przy budżecie wynoszącym 180 mln w weekend otwarcia zarobiła w samych tylko Stanach Zjednoczonych ponad 65 mln dolarów. Przez cały okres wyświetlania na świecie udało jej się zgromadzić na koncie nie bagatelną kwotę 739 mln dolarów. Magia Narnii na pewno nie zawiedzie i tym razem, bo twórcy spokojnie mogą spodziewać się podobnych wpływów. Moda na seriale trwa i rynek pokazuje, że kolejne części sprawdzonych przebojów mogą liczyć na jeszcze większe zyski.

Drugi tom sagi C. S. Lewisa koncentruje się na losach księcia Kaspiana (Ben Barnes), który musi walczyć o odzyskanie należącego mu się tronu z rąk złego wuja Miraza i jego żony, Pretensjonuty. Pomoże mu w tym pojawiające się po raz kolejny w magicznym świecie Narnii rodzeństwo Pevensie.

Zobacz premierowy zwiastun

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

:-) no mi tez sie podoba – ciekawe jak na tym tle wypadnie Złoty kompas

Elros

Fajny ten zwiastun, a że przesunięta premiera – super! :D Zdążę za to przeczytać książkę. :)

Proszę czekać…