Wojownik dostał Grand Prix w Chinach 0

Wojownik Jacka Bławuta otrzymał Grand Prix zakończonego 8 grudnia Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych GZDOC w Kantonie w Chinach. Jury wyróżniło także dokument Małgorzaty Imielskiej Powiedz mi, dlaczego?.

Wojownik w reżyserii Jacka Bławuta: Kariera sportowa Marka Piotrowskiego była tak samo spektakularna jak jego upadek. Mistrz USA, a następnie trzykrotny mistrz świata w kick boxingu w krótkim czasie stracił wszystko co najcenniejsze – przeżył załamanie kariery, doświadczył problemów zdrowotnych i rodzinnych, popadł w tarapaty finansowe. Dzięki życiowej mądrości i sile charakteru nie poddał się. Wrócił do Polski i realizuje swoje pasje na innym polu.Wojownik (2007) został wyprodukowany przez Produkcja Filmów Jacek Bławut dla HBO Polska.

Powiedz mi, dlaczego? w reż. Małgorzaty Imielskiej: Jurek mieszka w Tel Awiwie, Stella – w Bostonie. Poznali się w 1936 roku w Otwocku i pokochali pierwszą miłością. Rozdzieliła ich wojna – Jurek trafił do Oświęcimia, Stella na roboty do Niemiec. Ostatni list od Stelli dostał w 1945 roku. Po wojnie długo jej szukał – do czasu, gdy się dowiedział, że wyszła za mąż. Potem spotkał Norę. Przeżyli razem 57 lat. Teraz – po latach – zaproponował Stelli, by spotkali się znów w Otwocku…

Powiedz mi, dlaczego? (2005) zostało wyprodukowane przez Studio Filmowe Kalejdoskop dla Redakcji Form Dokumentalnych Programu 1 TVP. Dokument otrzymał dofinansowanie Agencji Produkcji Filmowej.

Podczas festiwalu GZDOC prezentowane były: Wojownik (konkurs), W poszukiwaniu legendy (konkurs), Lekcja białoruskiego, Trójka do wzięcia, Powiedz mi, dlaczego?, 52 procent, Droga wewnętrzna.

W ramach GZDOC odbył się International Producer Day podczas którego swoje projekty zaprezentowało 56 producentów z 21 krajów. Wśród nich były dwa polskie, reprezentowane przez Studio Filmowe Kalejdoskop i Serrano Set.

Podczas festiwalu zorganizowano także Dzień Polski w czasie którego promowano polskie kino. Wydarzenie to odbyło się dzięki pomocy Piotra Sławińskiego, Konsula Generalnego RP w Guangzhou (Kanton).

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych GZDOC w Kantonie w Chinach (Guangzhou International Documentary Film Festival) odbył się w dniach 2-8 grudnia 2007.

pisf.pl

Marek Piotrowski w filmie Wojownik / HBO Polska, Piotr BławutMarek Piotrowski w filmie Wojownik / HBO Polska, Piotr Bławut

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…